Späť na zoznam »

RA Makara

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:RA Makara
Rok narodenia:2002
Bývanie rodiny:Kro Kor District, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:3, 2 sestry zomreli, 1 brat
Matka:Say Mom
Rok narodenia:1980
Zamestnanie:farmárka
Otec:Rith Ra
Rok narodenia:1989
Zamestnanie:zomrel, HIV/AIDS

VZDELANIE:

Škola:Antarakvib

MINULOSŤ:

Makara pochadza z chudobnej rodiny, je polovicnou sirotou, otec zomrel v dosledku HIV, zil s matkou a babkou v prenajatom domceku v odlahlej provincii v Pursate. Mal dve sestry, ktore zomreli a jedneho mladsieho brata, ktory je HIV neg. Podmienky rodiny su velmi zle, matka zivi deti len z toho co si dopestuje na prenajatom policku, Makara nemal moznost chodit do skoly, ktora je velmi daleko.

November 2017

Makara je dobrý a slušný chlapec. Slovenskú posádku nevyhľadáva, no vždy pekne pozdraví a usmeje sa. Dá sa k nemu priblížiť prostredníctvom futbalu, uvíta brankára keď si niekedy sám kope na dvore. Okrem futbalu sa ešte veľmi rád aj bicykluje po ulici.

Makara strávil letné prázdniny u mamy v Pursate. Mame sa nepáčilo, že už deti nevozíme na prázdniny a z prázdnin domov, tak sa vyhrážala, že si chlapca nechá u seba na stálo. Vyčkali sme a Makaru poslala normálne domov na konci prázdnin. Makara sa vrátil ako aj vždy s hroznou kožnou infekciou, ktorú sme mu mesiac liečili. Hygienické podmienky u mamy sú nevyhovujúce.

Aj keď Makara nepatrí k jednotkárom, v škole sa snaží, dokonca sa prihlásil, že chce chodiť spolu so staršími deťmi do jazykovej školy na angličtinu. Je to celkom náročné, angličtinu majú 5 x do týždňa jednu hodinu.

Makarovi naj kamaráti v HOFe sú Kimheng, Pok, Liheng a Samnang.

 

Máj 2017

Makara si stále udržuje dobré výsledky v škole. Rád sa hráva futbal so staršími chalanmi. Keď bola v HOFe na návšteve bývalá logistka, ktorá tu bola počas jeho detských čias, zapájal sa do hier aj s najmladšími deťmi. Slovenský staff príliš nevyhľadáva. Počas výletov na pláž, chytá ryby. Je stále pomerne živé dieťa ale nie sú s ním žiadne problémy. Makara bol aj počas týchto prázdnin na khmérsky nový rok v apríli doma za svojou rodinou.

November 2016

Makara zmenil školu a momentálne navštevuje 7. ročník na Life University. Čo sa týka štúdia je zodpovedný, aj keď nepatrí medzi najlepších žiakov. Prázdniny strávil u mamy a starých rodičov. 

 


ADOPTOVAŤ RA Makara?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.