Späť na zoznam »

YE Dina

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:YE Dina
Rok narodenia:1998
Bývanie rodiny:Group 1, Sangkat Dangtong, Smachmeanchey District, Koh Kong
Krajina:Kambodža
Matka:OK Chanthe
Otec:SEM Ratha
Poznámka:Zomrel v roku 2001 v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Po smrti Dinovho otca začala jeho matka žiť i iným mužom a Dinu vychovávala stará mama. Kvôli Dinovmu nedobrému zdravotnému stavu, ako i kvôli slabej finančnej situácii, ho stará mama zverila do starostlivosti HOFu. Matka sa o Dinu nezaujíma, ale vzťah so starou mamou je výborný, Dina trávi všetky sviatky u nej.

December 2017

Pre Dinu bol posledný rok veľmi významný. Na konci augusta sa z neho stal outdoor. Znamená to, že opustil brány sirotinca House of Family a vrátil sa k svojej rodine. Žije so starou mamou, strýkom a tetou v domčeku v meste Koh Kong. Vzťah majú dobrý. Predtým k nim Dina vždy chodieval  na prázdniny.

Dina mal zároveň problémy v školskom roku 2016/2017 a hrozilo, že prepadne. Jeho školské výsledky sa v druhom pol roku veľmi výrazne zhoršili. Aj to bol dôvod, prečo sme pristúpili k reintegrácií do rodiny. Teraz Môže Dina pokračovať v poslednom dvanástom ročníku strednej školy. Pokračuje na štátnej škole v Koh Kongu.

S Dinom sme naďalej v kontakte telefonicky. Z adopčných peňazí dostáva podporu, za ktorú si mohol kúpiť školskú uniformu. Školské uniformy má každá škola iné a je nevyhnutné v nich chodiť do školy. Tiež ho finanšne podporujeme z adopčných peňazí a platíme mu hodiny doučovania. Dvanásty ročník sa bude uzatvárať štátnou skúškou (maturita). Táto skúška je nevyhnutná v ďalšom pokračovaní štúdia na univerzite. U Dinu to ale na univerzitu moc nevyzerá.

V budúcnosti by sa chcel stať právnikom. Túto inšpiráciu nabral Dina u svojho strýka. On je tiež právnik. To nie je veľmi ľahké, leho najbližšia právnická fakulta je až v Sihanoukville alebo Phnom Penhe. Štúdium trvá šesť rokov. Za posledný pol rok sa Dina výrazne zhoršil, tak dúfame, že sa to v poslednom ročníku napraví a bude môcť pokračovať v štúdiu na univerzite.

Dina si vo voľnom čase privyrába ako čašník v reštaurácii. Zdravotne sa má dobre. Zdravotnú starostlivosť má zabezpečenú u HIV doktora. Zmenili sme mu doktora aj nemocnicu do ktorej si chodí vyberať lieky. Nemusí tak chodiť až do Phnom Penhu a po lieky si zájde každé dva mesiace do nemocnice na Koh Kongu, ktorá je vzdialená len 700 metrov od domu kde býva.

 

Marec 2018

Dina mal krátkodobo problém so svojou starou mamou a dokonca hrozilo, že by prestal užívať lieky. Mal spor so stará mama o peniaze. Dina nebol spokojný, lebo mu stará mama dávala málo. Náš sociálny pracovník mal s Dinom „otcovský“ rozhovor a podarilo sa mu prehovoriť do duše. Podľa našich informácií je Dina na liečbe, no nakoľko teraz žije na druhej strane krajiny, nie sme schopný ho ukontrolovať a teda si nemôeme byť istý, či Dina lieky naozaj berie.

Dina stále pracuje v reštaurácií ako čašník, no teraz iba na polovičný úväzok.

Jun 2019

 

Dina momentálne začal pracovať fabrike na výrobu elektro doplnkov, ako  predlžovačky, zásuvky, zástrčky a podobné komponenty. Mesačne tak dostane plat okolo 300 dolárov, čo znamena, že môže podporovať nie len seba, ale aj starkú, u ktorej býva.

Dina nemá ukončenú 12 triedu. Pokúšal sa o to dva krát, ale keď aj po druhý krát prepadol, rozhodol sa ist pracovať a pomôcť tak starke a byť samostatný a nezávislý.

Dina chodí pravidelne na lekárske kontroly a dodržuje liečbu. Zdravotne je na tom v poriadku.

 

 

 

 


ADOPTOVAŤ YE Dina?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje