Späť na zoznam »

THENG Srey Nech

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:THENG Srey Nech
Rok narodenia:2005
Krajina:Kambodža

VZDELANIE:

Škola:v šk. roku 2014/2015 začne Srey Nech chodiť do tretieho ročníka

MINULOSŤ:

Srey Nech žila s babičkou asi 3 roky, pretože v roku 2010 jej umreli obaja rodičia s krátkym odstupom. Srey Nech bola prijatá do HOF spolu so svojou sesternicou Raksou. O obe sa starala babička
Vývoj dieťaťa v HOF:
Srey Nech je veľmi múdre dievčatko a teší sa, že sa vráti do školy. Rada pomáha v kuchyni.
Zamestnanci HOFu s ňou nemajú žiadne problémy, ak treba, ochotne pomôže a drobné úlohy si plní zodpovedne. Je velmi skromná.

Jul 2017

Srey Nech je velmi dobre a tichsie dievcatko. Malokedy sa otvori a hovori o svojich pocitoch, ale je z nej citit prijemnost a dobrosrdecnost. Do nikoho si nezacina a je kamaratka so vsetkymi. Obcas ju chytaju pubertalne stavy, ked sa uzavrie na par dni do seba a vyzera smutne, ale z nicoho nic ju to prejde.

V skole vynika. Ma vyborne vysledky. Snazi sa a netreba ju do ucenia tlacit. Bavi ju to a rychlo napreduje. Momentalne je na skole Sansam Kosal, ktora je blizko nasho centra, ale neskor by sa mala preradit na sukromnu lepsiu skolu. Snad jej to vydrzi a bude pokracovat univerzitou.

Rada skace gumu s inymi dievcatami u nas na dvore, alebo klebeti s kamaratmi a nasimi lokalnymi pracovnickami. Oblubuje pozerat televizor a hlavne rozne relacie typu Superstar a Talent, rozne tanecne klipy.

 

December 2017

Sreynech je veľmi slušné, no niekedy aj veľmi tvrdohlavé dievčatko. Teraz má Sreynech dvanásť rokov. Spolu so sesternicou Raksou navštevuje štátu základnú školu San Sam Kosal. Sreynech má veľmi dobré školské výsledky. Záverečnú skúšku urobil bez zaváhania.

Sreynech opustila mama aj otec a starala sa o ňu babička. Mama Sreynech sa vratila do Takmao province. Aktuálne žije a pracuje v Thajsku. Zdá sa, že je na tom financne celkom dobre. Sreynech a mama nemajú skoro žiaden vzťah. Prvýkrát sa stretli počas tohoto roku, keď Sreynech išla počas sviatkou Pchum Ben na prázdniny k babičke do Takmao province. Sreynech sa po návrate z prázdnin nezmenila. Zdá sa, že stretnutie s matkou pre Sreynech nebol veľký problém.  Ako sme sa neskôr dozvedeli, stará mama nám tajila, že je v kontakte so matkou Sreynech. Je to preto, že chce aby Sreynech zostala v centre HOF. Vie, že tu budeme mať zabezpečené to, čo jej oni dať nemôžu. Žiaľ, Sreynech chýba materská láska a tak si tieto životné radosti napĺňa iba počas prázdnin.

Sreynech je síce tvrdohlavá, ale nikdy nie je neslušná. Často si len pre seba niečo zamrmle, keď nie je spokojná. Otočí sa a niekoľko hodín s nami nekomunikuje. Chodí zamračená a na všetko odpovedá nie. Našťastie, tieto jej náladičky nie sú také časté.

Sreynech je výrazne prirodzene inteligentnejšia ako iné dievčatá. To nasvedčuje aj jej sebaistota. Málokedy sa pýta, skôr ona je tá, ktorá rozdáva múdrosti a pomáha ostatným. Malé deti sa pri nej cítia ako pri studnici múdrosti. Dúfame, že jej táto múdrosť zotrvá a bude našou vernou oporou v HOF.

 

Apríl 2018

Kedysi bola Sreynech uzatvorenejšia, no teraz je veľmi otvorená, zhovorčivá a usmievavá. Vie celkom pekne po anglicky a v prípade potreby nám pomáha pri preklade do kmérskeho jazyka.

Počas Silvestra sa Sreynech zúčastnila výletu. Všetky deti boli v provincií Kampot. Jeden deň sme navštívili vodopády, ďalší deň sme boli v najväčšom kambodžskom národnom parku Bokor a počas odpočítavania Nového roka sme si grilovali mäsko na pláži v meste Kep. Všetky deti sa vyjašili v mori. Po ceste z výletu sme sa zastavili v jaskyniach Kampong Trach. Deti sa osviežili vo vodnej jaskyni a užili sme si hry o cukríky vo vnútri ďalšej jaskyne, kde je aj svätyňa. Všetky deti si výlet poriadne užili a po troch dňoch sa vrátili opäť do hluku veľkomesta.

V centre House of Family sa účastní večerných hodín angličtiny. Učiteľ, ktorý učí v House of Family angličtinu je na veľmi dobrej úrovni. Dokonca vyučuje aj na univerzite v Phnom Penhe. Celú hodinu rozpráva po anglicky a má veľmi pekný prízvuk. Deťom sa jeho spôsob vyučovania páči, hodiny sú hravé a doslova sa dá povedať, že učiteľ vedie deti hrou k vzdelaniu. Od februára začala SreyNech navštevovať hodiny počítačov. Učí sa Microsoft Word, Excel a PowerPoint. SreyNech má veľmi dobré školské výseldky. Za veľmi dobré školské výsledky sme ju a ďaších šesť detí z HOF zobrali na večeru do reštaurácie a do kina.

Ohľadne správanie je to so Sreynech celkom v poriadku, no z času našas sa stane, že zanedbá svoje povinnosti a nerešpektuje požiadavky zamestnancov. Toto sa ale stáva naozaj iba výnimočne. V škole s ňou nikdy neboli problémy.

Zdravotne  sa má dobre, za posledného pol roka nebola chorá. Lieky berie pravidelne.

November 2018

Rovnako ako u sesternice Raksy sat oho u SreyNech vela nezmenilo. Obe majú veľmi dobré školské hodnotenie. Dokonca sme chceli dať obe dievšatá na súkromnú školu, ktorá je na lepšej úrovni, no dievčatá odietli. Už poznajú kolektív a nie je pre ne veľmi prospešné, ak by ho opäť menili. SreyNech strávila u príbuzných celé letné prázdniny. Išla spolične s Raksou. Zásadné zmeny u SreyNech nenastali. Všetko ide po starom a zdá sa, že je v House of Family spokojná a žiadnu zmenu ani nepotrebuje. V novembri sa SreyNech podrobila testom na tuberkulózu. Našťastie jej test vyšiel negatívne, rovnako ako všetkým ostatným deťom. Počas posledného pol roka nebola chorá. Celkovo je v dobrom zdravotnom stave. Na konci novembra plánujeme zobrať deti do mesta Siem Reap na štvordňový výlet. Všetky deti sa už teraz veľmi tešia. Siem Reap je turistickým centrom, z ktorého sa chodí na najposvätnejšiu, najvačšiu a najznámejšiu pamiatku Kambodže, chrámy zapísané v UNESCO, očarujúci Angkor Wat, Angkor Thom a viac ako tridsať chrámov na území viac ako 10km2, ktoré predstavujú spomienku na obrovskú a silnú Kmérsku ríšu. Pre deti je to posvätné miesto, kde sa môžu učiť o svojej kultúre a presne toto je miesto, na ktoré by mali myslieť, ak chcú byť hrdí na svoju krajinu.

Jun 2019

 

SreyNech nám v centre aj v škole robí iba radosť. Dosahuje skvelé školské výsledky a do školy chodi rada a učenie ju bavi.

Nemáme s ňou žiadne problémy. Tak ako učitelia v škole ju veľmi chvália tak aj zamestnanci v centre s nej majú radosť. Pomáha sama od seba, netreba ju do ničoho nútiť. Svoje domáce práce a povinnosti si plni bez odvrávania a hundrania.

SreyNech má priateľa, ale nestretávajú sa osobne, majú len vzťah na facebooku, no nikdy nevieme kedy sa rozhodnu konečne aj osobne stretnuť. Ale aj napriek tomu sme sa so socialnym pracovnikom rozhodli porozprávať sa s ňou o vzťahoch, ochrane jej aj jej priateľa a všetkom čo je spojené s takýmto vzťahom. Aj keď sa SreyNech nezapájala do diskusie aj tak nám ukázala, že je rozumnou mladou ženou, ktorá rozumie rizikám a vie odhadnúť čo môže a čo nemôže robiť.  

Vo voľnom čase si rada len tak sadne a počúva hudbu alebo si pozrie romantický serial alebo film. Teraz je vo veku keď ju zaujíma móda a make up, preto sa rada pozrie na internete na tie najnovšie módne trendy v obliekaní a líčení.

 

November 2019

U SreyNech pozorujeme celkové zlepšenie správania. Čo sa týka školských výsledkov, s tými až tak spokojný nie sme. SreyNech neabsolvovala dve skúšky, preto bolo jej celkové hodnotenie výrazne horšie. Z predmetov Telesná výchova a Poľnohospodárstvo neabsolvovala skúšku lebo sa spolu s kumpánkou Raksou uliali a jednoducho do školy na skúšku neprišli. Pochvalu sme im za to nedali. Výrazné zmeny sa s živote SreyNech nekonajú, žije si spokojné detstvo v House of Family.

 

Marec 2020

Všetko ide po starom a SreyNech sa veľmi nezmenila. Je tichá, menej výrazná, niekedy vážna no niekedy usmievavá. Často podľa nálady no prevažuje úsmev a smiech. V House of Family má podporu svojich kamarátok. Baby sa spoločne učia a trávia spolu väčšinu času, spoločne varia, perú si a upratujú. Koniec roka sa blíži a je vidieť, že SreyNech trávi po večeroch viac času v knižkách ako pred pár mesiacmi. Vo voľnom čase si rada číta. Za posledný rok nemala žiadne zdravotné problémy. Lieky užíva pravidelne a zodpovedne. 

 


ADOPTOVAŤ THENG Srey Nech ?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje