Späť na zoznam »

SOUN Tab

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:SOUN Tab
Dátum narodenia:27.10. 1998
Bývanie rodiny:Takeo Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:2 bratia
Matka:OUM Sarieth
Dátum narodenia:20.5. 1969
Poznámka:Zomrela (2001/2002)
Otec:SOUN Veasnar
Dátum narodenia:17. 3. 1964
Zamestnanie:farmár
Poznámka:HIV+

VZDELANIE:

Škola:Life University, 10th Grade

MINULOSŤ:

Tab je polosirota, matka zomrela v roku 2001 resp. 2002.
Žil spolu s otcom a dvoma bratmi vo veľmi biednych podmienkach – v „chatrčke“ postavenej zo suchých listov (ani pozemok, na ktorom je chatrčka postavená im nepatrí). Napriek veľmi zlým finančným podmienkam, otec poslal všetkých synov študovať. Sám sa staral o živobytie. Domácnosť, i keď veľmi skromnú, udržiaval v čistote.
Vzťah medzi otcom a synmi je veľmi dobrý, keďže však sám otec je HIV pozitívny a je na výchovu 3 synov sám, rozhodol sa dať 2 mladších synov – Taba a Kimhenga do HOFu. Najstarší syn zostal s otcom, ktorý už nemá toľko síl pracovať na poli.

Máj 2018

Tab je stále vynikajúcim študentom a za svoje dlhoročné úsilie bol aj odmenený. Sponzor zo Slovenska ho ako jedného zo štyroch najlepších študentov z HOFu pozval na návštevu na Slovensko a do parížskeho Disneylandu. Tab sa strašne teší,  o to viac, že ide aj jeho kamarát Panha.

Tab je veľmi slušný a úctivý. Niekedy má od staršieho brata požičanú motorku a keď sa stretneme, vždy sa opýta, či nám netreba odvoz. Vždy ma dobrú náladu, preto ak ho stretneme bez úsmevu, vieme, že sa niečo deje, najčastejšie, že je chorý. Jeho zodpovednosť sa prejavuje aj tak, že aj keď je chorý a nie je mu dobre, nevynechá školu, dokonca ani doučovania a kurz angličtiny.

Tab chodí každú nedeľu hrať futbal spolu s chlapcami s projektu na prenajaté ihrisko. Okrem futbalu má cez víkend aj doučovania. Cez týždeň chodí zas každý večer na angličtinu do jazykovej školy.

Je to veľmi dorý chlapec aj študent, no je málo ambiciózny, treba mu načrtnúť aj lepšie možnosti do budúcnosti.