Späť na zoznam »

SOUN Tab

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:SOUN Tab
Rok narodenia:1998
Bývanie rodiny:Takeo Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:2
Matka:OUM Sarieth
Poznámka:Zomrela (2001/2002)
Otec:SOUN Veasnar

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Tab je polosirota, matka zomrela v roku 2001 resp. 2002.
Žil spolu s otcom a dvoma bratmi vo veľmi biednych podmienkach – v „chatrčke“ postavenej zo suchých listov (ani pozemok, na ktorom je chatrčka postavená im nepatrí). Napriek veľmi zlým finančným podmienkam, otec poslal všetkých synov študovať. Sám sa staral o živobytie. Domácnosť, i keď veľmi skromnú, udržiaval v čistote.
Vzťah medzi otcom a synmi je veľmi dobrý, keďže však sám otec je HIV pozitívny a je na výchovu 3 synov sám, rozhodol sa dať 2 mladších synov – Taba a Kimhenga do HOFu. Najstarší syn zostal s otcom, ktorý už nemá toľko síl pracovať na poli.

November 2018

Tab je veľmi dobre vychovaný a slušný mladý muž. Vždy sa správa úctivo a tvrdo na sebe pracuje, čo je vidno aj na jeho výborných výsledkoch v škole. Venuje sa učeniu skoro celý týždeň - aj počas jeho voľného času chodí ku kamarátovi na doučovanie.  Často sa aj posťažuje, že toho má veľa. Berie to však tak, že keď to teraz zvládne bude pripravený na iné ťažké situácie, ktoré ho v živote stretnú. Je jeden so starších chlapcov, ktorý u nás bývajú v domove na pol ceste. Znamená to, že chlapci dostanú  na začiatku mesiaca peniaze a snažia sa s nimi hospodáriť sami  - varia ai, upratujú aj platia účty. My sa ich snažíme len minimálne  usmerňovať, aby si zvykli na samostatnosť, ktorá ich čaká po odchode z projektu. Chlapcom sa darí veľmi dobre, naučili sa šetriť si peniaze aj rozlišovať medzi tým čo je príjemné a čo potrebné. Tab bol tento september na návšteve Slovenska na pozvanie nášho sponzora Petra Cvika. Po ceste sa ešte zastavili v Paríži, kde navštívili Eifelovku aj Disneyland. Tab sa z výletu vrátil veľmi očarený a veľa rozprával o tom, čo zažil aj ostatným deťom. Jediné čo sa mu nepáčilo bola zima, z ktorej bol trochu prechladnutý, ale aj z toho sa rýchlo otriasol. Tab hovorí, že v budúcnosti by chcel byť učiteľom. Keď bude na sebe pracovať ako doteraz určite sa mu to aj podarí.

 


ADOPTOVAŤ SOUN Tab?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje