Späť na zoznam »

Sekhoane Gilbert Mosoeu

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne EUR mesačne.

Meno:Sekhoane Gilbert Mosoeu
Dátum narodenia:26. november 2002
Bývanie rodiny:Qopo Ha Lobiane, Berea, Lesotho
Krajina:Lesotho
Počet súrodencov:1 sestra
Matka:Masekoane Mosoeu
Otec:Gabianus Tsepang Mosoeu,
Rok narodenia:1960
Poznámka:zomrel 21. august 2015

VZDELANIE:

Škola:Makola High School

MINULOSŤ:

Matka deti opustila v mladom veku, odišla pracovať do JAR, navštevuje ich len cez vianoce. O deti sa staral otec a stará mama. Otec však minulého roku zomrel a stará mama si nemohla dovoliť platiť poplatky za strednú školu.

30.11.2017

Sekhoane nám tento rok v škole radosť nespravil. Ročník si bude musieť zopakovať,kedže prepadol zo všetkých predmetov. Namiesto štúdia na hodine vyrušuje a nedáva pozor.

Taktiež často pospáva. Do sirotinca sme si pozvali jeho babku, ktorá žije veľmi skromne, aby mu dohovorila. Na prázdniny pôjde Sekhoane k babke, kde bude musieť babke pomáhaťs každodennou obživou. Dúfame, že si takto uvedomí, že štúdium je pre jeho budúcnosťveľmi dôležité

 

20.06.2017

Sekhoane je veľmi súťaživý a za každú cenu chce vyhrať hocijakú súťaž. Ľahko sa nechá vyprovokovať a nemá problém s potýčkou i s výrazne vyššími a silnejšími chlapcami, len aby im dokázal svoju dominanciu a pravdu. Začal sa stretávať s dievčatami, čo sa nám potvrdilo aj keď sme našli u neho v izbe kondómy. Nesúhlasíme s takýmto správaním tak mladého chlapca, preto sme mu vysvetlili nástrahy skorého sexuálneho života a veríme, že nás pochopil. Je cieľavedomý, v škole sú s ním spokojní, vysvedčenie dostane v júli. Prázdniny bude tráviť v sirotinci, kde v rámci výučby bude navštevovať školenia o prevencii HIV. Zdravotne je na tom v súčasnosti veľmi dobre, prekonal však silnejší zápal dolných dýchacích ciest, ktorý sme vyriešili antibiotikami.

 

17.12.2016

Sekhoane  je  náruživý hráč  futbalu. Keď nevykonáva  pracovné  povinnosti,  ktoré  má  na starosti  počas  dňa,  tak  sa  isto  na  ihrisku  naháňa za loptou.  V škole  patrí  medzi  tých šikovnejších čo potvrdzujú aj jeho školské výsledky. Po zdravotnej stárnke je na tom veľmi dobre. Vianočné prádzniny odišiel stráviť k svojej babičke do neďalekej dediny.

 

1.7.2016

Sekhoane sa aj naďalej prejavuje bezkonfliktne. Baví ho všetko nové a nepoznané. Vie sa taktne a slušne správať voči dospelým. Cez zimné prázdniny ostal v domove. V januári tohto roku začal navštevovať miestnu strednú školu v Makole, do ktorej pravidelne dochádza z domova. Výsledky dosahuje celkom dobré, primerné. Mal by sa zlepšiť najmä v matematike. 

 

Sekhoane je veľmi charizmatický, usmievavý a inteligentný chlapec. Prejavuje sa veľmi privetivým, ohľaduplným správaním. Hneď v prvý deň zapadol do kolektívu, v ktorom nemá žiadne problémy a veľmi dobre vychádza s každým. Dbá o svoje oblečenie, ako aj školské výsledky a ako jeden z mála chlapcov si udržiava stály poriadok vo veciach. 


ADOPTOVAŤ Sekhoane Gilbert Mosoeu?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje