Späť na zoznam »

RIN Barang

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:RIN Barang
Dátum narodenia:15.07.2008
Bývanie rodiny:Prey Veng Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:1
Matka:RIN Saroeurn
Dátum narodenia:20.04.1969
Zamestnanie:farmárka
Poznámka:zomrela na HIV
Otec:RIN Dara
Dátum narodenia:15.05.1965
Zamestnanie:farmár
Poznámka:zomrel na HIV

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Po smrti matky a následne aj otca sa Barang vo veku troch rokov odsťahoval k tete. Žil u nej viac ako 5 rokov vo veľmi zlých hygienických podmienkach. Jeho teta nepracovala, pestovala zeleninu v okolí domu a predavala ju na trhu. Vyrastal s jej dvoma ďalšími dcérami. Finančne nevedela Baranga zabezpečiť. Barangova sestra má 15 rokov, pracuje ako pomocnicka v domacnosti jednej rodiny. S barangom sa stretáva iba počas väčších sviatkov.

Status dieťaťa v HOF: indoor

Prijatie do HOF:   20.1.2017          

Vývoj dieťaťa v HOF:

Barang bol prijatý z veľmi zlých sociálnych podmienok. Býval v chatrči so svojou tetou kde nemal žiadne hygienické návyky a mnohému sme ho museli učiť od začiatku. Síce bol na ARV liečbe, no napriek tomu mal vši a parazity. Deti ho prijali ako mladšieho brata. Tým, že bol najmladší, bral všetkú na seba pozornosť. A pozornosti si vyžaduje naozaj veľa. Je citlivý, niekedy až precitlivelý a ťažko sa zmieruje s prehrou. Očividne mu od mala chýbala rodiná láska a aj mužský vzor. Po prijatí mladšieho dieťaťa v HOFe sa len ťažko zmieroval s tým, že už nie je našim benjamínkom. Postupom času sa jeho správanie zlepšilo a teší nás, že vidíme ako sa postupne vyvíja. V HOFe má veľa kamarátov s ktorými si zahrá futbal alebo schovávačku. Začal navštevovať prvý ročník školy spolu s najmenšími deťmi HOFu. V škole sa zatiaľ ukázal ako priemerný žiak, no veríme, že sa postupne bude zlepšovať a zvykne si na pravidelnú školskú dochádzku.

 

OKTOBER 2017

Barang je otvorený usmievavý chlapec. Rád sa predvádza, tancuje, nahlas spieva, bez problémov zvláda spev aj tanec naraz. Pýta si porornosť všetkých detí aj dospelákov naokolo. Niekedy si zoberie mobil a fotí sa, následne si rád prezerá svoje fotky. Pôsobí trochu sebecky a rozmaznane.

Počas sviatkov Pchum Ben Day bol na prázdninách u tety, odkiaľ sa vrátil s plačom. Chcel u nej zostať a nechcel ísť späť do HOF. Od októbra nastúpil do druhého ročníka na štátnu základnú školu San Sam Kosal.

 

April 2018

Od decembra chodieva Barang do centra MCCC. Je to vzdelávacie centrum, kde sa učí kmérskeho jazyk a anglický jazyk. Učitelia v centre ho popisujú ako urečneného chlapca, ktorý nemá motiváciu študovať. Veľa rozpráva a ostatných chce nahnevať. O deťoch hovorí nepekné veci. Učivo stihne pochytiť, no nezaujíma ho. Veľa času trávi hraním sa.

Počas Silvestra sa Barang zúčastnil výletu. Všetky deti boli v provincií Kampot. Jeden deň sme navštívili vodopády, ďalší deň sme boli v najväčšom kambodžskom národnom parku Bokor a počas odpočítavania Nového roka sme si grilovali mäsko na pláži v meste Kep. Všetky deti sa vyjašili v mori. Po ceste z výletu sme sa zastavili v jaskyniach Kampong Trach. Deti sa osviežili vo vodnej jaskyni a užili sme si hry o cukríky vo vnútri ďalšej jaskyne, kde je aj svätyňa. Všetky deti si výlet poriadne užili a po troch dňoch sa vrátili opäť do hluku veľkomesta.

Barang veľmi dobre vychádza so Sreynoun. Vo februári ju Barang nahovoril a odišli z centra House of Family bez toho, aby niekomu niečo povedali. Barang a Sreynoun išli k Barangovej tete na druhú stranu mesta, približne 15 kilometrov. Až poobede ich našiel zamestnanec, ktorý predpokladal, že tam pôjdu.

Po tomto incidente sme Barangovi dlho dohovárali. Barang si neodpustil slzy a dlho si poplakal. Pochopil riziko, do ktorého sa pustil a do ktorého stiahol aj Sreynoun. Barang priznal, že v centre House of Family je mu lepšie, nie je hladný, má kde spať, v noci mu nie je zima, môže chodiť na výlety a do školy. Barang si vstúpil do svedomia a na pár dní sa upokojil.

Barang má často problém s Kosal. Veľa sa hašteria, navzájom si hovoria nepekné veci. Stretli sa dve povahy, ktoré by radšej mali zostať oddelené.

Počas sviatkov Kmérskeho Nového roka pôjde Barang ku svojej tete.

 


ADOPTOVAŤ RIN Barang?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje