Späť na zoznam »

RIM Tith Tha

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:RIM Tith Tha
Rok narodenia:2000
Bývanie rodiny:Phum Chheu Tep Khum Chheu Tong, District Krorko, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:1
Matka:RIM Kamsat
Poznámka:Zomrela v júli 2007 v dôsledku HIV/AIDS
Poznámka:Zomrel v júli 2004 v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Po smrti rodičov žil Tith Tha spolu so svojou nevlastnou sestrou u svojej starej mamy a nevlastného starého otca. Po smrti matky dali Bophu otestovať na HIV a keďže test vyšiel pozitívny, stará mama ju priniesla do HOFu. Tith Tha zostal žiť i naďalej s ňou. Neskôr sa však stará mama rozhodla zveriť do výchovy HOFu i Tith Thu, najmä kvôli väčšej šanci na lepšiu budúcnosť.
Rodina je veľmi chudobná, obaja starí rodičia sú vo vysokom veku, o chorú Bophu i Tith Thu sa nedokázali adekvátne starať. Obaja súrodenci majú k starej mame blízky vzťah.

Jul 2017

Tith Tha je mily a vesely chlapec. Nikdy nebyva mrzuty.

Velmi rad hrava na gitare. Raz do tyzdna mava aj hodiny gitary, chcel by aj viac, ale zatial to nie je mozne. V buducnosti by sa chcel naucit hrat aj na klavir a bicie. Je velmi hudobne nadany a treba ho v tom jednoznacne podporovat. Dokonca povedal, ze by chcel byt hudobnikom. Mohol by preto ist na univerzitu a studovat hudobne vedy. Velmi by ho to bavilo. Rad si tlaci nove piesne a akordy z pocitaca a podla toho sa uci ako zahrat novu pesnicku.

V skole sa mu dari o cosi menej. Stale to nie je zle a dosahuje uspokojive vysledky, avsak kedysi byval lepsi. Trosku s nim mava puberta a preto ho zaujima vsetko ostatne okrem ucenia.

Cez prazdniny bol aj so sestrou Bophou pozriet rodinu doma. 

 

December 2017

Titha je veľmi príjemný chlapec. Niekedy sa nám aj prihovorí docela dobrou angličtinou. Žiaľ je trochu hamblivý, takže sa nám väčšinou prihovorí, iba keď niečo potrebuje.

Aj keď mal Titha počas siedmeho ročníka v škole trochu problémy, na konci roka sa mu zadarilo a bez problémov prešiel do ôsmeho ročníka. Pokračuje na súkromnej škole Beltei.

Titha je náruživý futbalista.  Reprezentuje svoju školu na futbalových turnajoch. V HOF sa tiež nenechá zahanbiť a poptletie loptou aj najstarčím chalanom. Rád lezie po stromoch a múroch. Zároveň nám veľmi rád pomôže pri opravách siete, ktorú máme natiahnutú okolo areálu alebo pri strihaní konárov zo stromu. Môže tak všetkým ukázať, ako vysoko a obratne sa vie dostať.

So sestrou Bophou  má pekný vzťah. Počas sviatkov Pchum Ben boli spolu u svojej babičky a deda v provincii Pursat.

Titha je príjemný chalan, ale niekedy sa mu nechce učiť. Zamestnancov rešpektuje, no rád robí zakázane veci a keď ho v tom niekto zarazí, vie byť trochu neslušný. Inač s ním nie sú žiadne problémy.

Zdravotne sa má dobre, liečbu berie pravidelne.

 

April 2018

Tith Tha je milovník futbalu. študovať sa mu až tak nechce. Vo futbale chodieva reprezentovať aj svoju školu Beltei. Tith Tha je z veľmi chudobných podmienok a jeho rodina v provincii Pursat žije v naozaj biednych podmienkach. Správanie má pekné, dá sa povedať, že je taký mladý džentleman. V škole ani v centre s ním problémy nie sú a keby sa trochu viac venoval vzdelanie namiesto futbalu, školske´vysledky by boli ešte lepšie.

Počas Silvestra sa Tith Tha zúčastnil výletu. Všetky deti boli v provincií Kampot. Jeden deň sme navštívili vodopády, ďalší deň sme boli v najväčšom kambodžskom národnom parku Bokor a počas odpočítavania Nového roka sme si grilovali mäsko na pláži v meste Kep. Všetky deti sa vyjašili v mori. Po ceste z výletu sme sa zastavili v jaskyniach Kampong Trach. Deti sa osviežili vo vodnej jaskyni a užili sme si hry o cukríky vo vnútri ďalšej jaskyne, kde je aj svätyňa. Všetky deti si výlet poriadne užili a po troch dňoch sa vrátili opäť do hluku veľkomesta.

V centre House of Family sa účastní večerných hodín angličtiny. Učiteľ je na veľmi dobrej úrovni. Dokonca vyučuje aj na univerzite v Phnom Penhe. Celú hodinu rozpráva po anglicky a má veľmi pekný prízvuk. Deťom sa jeho spôsob vyučovania páči, hodiny sú hravé a doslova sa dá povedať, že učiteľ vedie deti hrou k vzdelaniu.

Od februára začal Tith Tha navštevovať hodiny počítačov. Učí sa Microsoft Word, Excel a PowerPoint.

Počas sviatkov Kmérskeho Nového roka pôjde so sestrou Bopha k príbuzným do Pursatu.


ADOPTOVAŤ RIM Tith Tha?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje