Späť na zoznam »

RA Makara

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:RA Makara
Rok narodenia:2002
Bývanie rodiny:Kro Kor District, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:3, 2 sestry zomreli, 1 brat
Matka:Say Mom
Rok narodenia:1980
Zamestnanie:farmárka
Otec:Rith Ra
Rok narodenia:1989
Zamestnanie:zomrel, HIV/AIDS

VZDELANIE:

Škola:Antarakvib

MINULOSŤ:

Makara pochadza z chudobnej rodiny, je polovicnou sirotou, otec zomrel v dosledku HIV, zil s matkou a babkou v prenajatom domceku v odlahlej provincii v Pursate. Mal dve sestry, ktore zomreli a jedneho mladsieho brata, ktory je HIV neg. Podmienky rodiny su velmi zle, matka zivi deti len z toho co si dopestuje na prenajatom policku, Makara nemal moznost chodit do skoly, ktora je velmi daleko.

November 2017

Makara je dobrý a slušný chlapec. Slovenskú posádku nevyhľadáva, no vždy pekne pozdraví a usmeje sa. Dá sa k nemu priblížiť prostredníctvom futbalu, uvíta brankára keď si niekedy sám kope na dvore. Okrem futbalu sa ešte veľmi rád aj bicykluje po ulici.

Makara strávil letné prázdniny u mamy v Pursate. Mame sa nepáčilo, že už deti nevozíme na prázdniny a z prázdnin domov, tak sa vyhrážala, že si chlapca nechá u seba na stálo. Vyčkali sme a Makaru poslala normálne domov na konci prázdnin. Makara sa vrátil ako aj vždy s hroznou kožnou infekciou, ktorú sme mu mesiac liečili. Hygienické podmienky u mamy sú nevyhovujúce.

Aj keď Makara nepatrí k jednotkárom, v škole sa snaží, dokonca sa prihlásil, že chce chodiť spolu so staršími deťmi do jazykovej školy na angličtinu. Je to celkom náročné, angličtinu majú 5 x do týždňa jednu hodinu.

Makarovi naj kamaráti v HOFe sú Kimheng, Pok, Liheng a Samnang.

 

Máj 2017

Makara si stále udržuje dobré výsledky v škole. Rád sa hráva futbal so staršími chalanmi. Keď bola v HOFe na návšteve bývalá logistka, ktorá tu bola počas jeho detských čias, zapájal sa do hier aj s najmladšími deťmi. Slovenský staff príliš nevyhľadáva. Počas výletov na pláž, chytá ryby. Je stále pomerne živé dieťa ale nie sú s ním žiadne problémy. Makara bol aj počas týchto prázdnin na khmérsky nový rok v apríli doma za svojou rodinou.

November 2016

Makara zmenil školu a momentálne navštevuje 7. ročník na Life University. Čo sa týka štúdia je zodpovedný, aj keď nepatrí medzi najlepších žiakov. Prázdniny strávil u mamy a starých rodičov. 

 


ADOPTOVAŤ RA Makara?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje