Späť na zoznam »

KHAV Keo Kea

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:KHAV Keo Kea
Rok narodenia:1999
Bývanie rodiny:Phum 2, Sangkat Chung Pre, Steung Hauv, Sihanoukville
Krajina:Kambodža
Matka:KHIEV Thi Ouk
Otec:KHARV Yann
Poznámka:Zomrel v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Keo Kea priviedla do HOFu jeho matka, ktorá je sama HIV pozitívna a ekonomická situácia rodiny je veľmi zlá. Keo Kea bol podvyživený a slabý, matka bola na po kraji síl, dlhý čas strávila v nemocnici, nevedelo sa, či prežije.
Keď sa jej zdravotný stav zlepšil, prišla do HOFu s tým, že by si chcela vziať syna domov. HOF súhlasil s tým, že bude s Keo Keom pravidelne chodiť na kontroly. Nanešťasie na kontroly chodieval neskoro, lieky mu matka podávala nesprávne a s omeškaním, Keo Kea bol zanedbaný, špinavý a hladný. A tak HOF nástojil, že Keo Kea opäť zostane v HOFe. Keďže matka v tom čase nemala kde bývať, s návrhom súhlasila. Nesprávne podávnie resp. nepodávanie liekov nakoniec spôsobilo Keo Keovu rezistenciu voči vírusu, zlyhala prvá línia liečby. V najbližšom čase mu bude nasadená druhá línia liečby.
Keo Kea má matku veľmi rád, veľmi ťažko niesol odlúčenie. Pri jej odchode plakal, bol nahnevaný, s nikým sa nerozprával, bol zlostný. To sa opakuje vždy, keď ho príde z času na čas navštíviť.

Jul 2017

Keo Kea je velmi mily chlapec. Trochu s nim stale mava puberta a ma svoje nalady, ale je to v norme a da sa to zvladat. Vzdy ho to po case prejde. Stale si da zalezat na svojom vzhlade.

Najradsej zo vsertkeho Keo Kea hrava futbal. Kazdu volnu chvilu travi s ostatnymi chlapcami na dvore v HOFe hranim futbalu. Ak maju dalsi tim, tak chodia hravat cez vikend zapasy, comu sa Kao Kea velmi tesi a vzdy sa pyta, ci mozu ist cez vikend hrat. Je jeden z najlepsich hracov.

V skole sa o nieco zlepsil. Dosahuje vysledky okolo 60% dokonca aj cez 70%, ked sa mu zadari. V buducnosti by chcel byt taxikarom, pretoze rad soferuje. Tento rok si urobil vodicsky preukaz, ktory mu bude udeleny v septembri pri dovrseni 18. roku. Je sikovny a castokrat sa nam zda byt viac dospelejsi, ako ostatne deti v jeho veku. Rad komunikuje v anglictine, ale popritom nas aj rad uci khmercinu a smeje sa, ked nevieme vyslovit slovicka.

Prazdniny travil Keo Kea doma so svojou mamou. Vzdy sa k nej velmi tesi a rad sa pochvali, co sa u nas v HOFe deje, pripadne ak ma nejaky diplom/certifikat vzdy ho nesie ukazat mame. Je na to pravom pysny. Ma tam vela kamaratov, s ktorymi travi cas pri mori.

 

November 2017

KeoKea bezproblémov prešiel deviatym ročníkom. Prešiel na 61,78%. Pominulé roky boli jeho školské výsledky o trochu lepšie.

Osem dní pred Keokeaovimi devätnástimi narodeninami sa stal outdoorom a opustil brány HOF. Keokea teraz žije s mamou a nevlastným otcom blízko Sihanouku. Pokračuje v desiatom ročníku na štátnej škole v Sihanouku. Jeho životné podmienky sú v porovnaní veľmi náročné. Životné podmienky nie sú ideálne ale je vemi rád, že môže byť s rodinou. Na transport do školy dostal z adopčných peňazí bicykel. Tiež začal navštevovať hodiny angličtiny a počítačov. Po skončení strednej školy chce ísť na univerzitu do Phnom Penhu a študovať pedagogiku a angličtinu, aby sa mohol stať učiteom angličtiny vo svojej komunite v Sihanouku.

V novembri úspešne ukončil autoškolu. Má vodičský preukaz na osobné vozidlá, ktorý bol tiež zaplatený z adopčných peňazí.

 

 


ADOPTOVAŤ KHAV Keo Kea?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje