Späť na zoznam »

KEM Pai Choun

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:KEM Pai Choun
Rok narodenia:2004
Bývanie rodiny:Andong village, Sangkat Kork Roka, Khan Prek Pnov, Phnom Penh
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:5
Matka:Nhouk Mai
Zamestnanie:žena v domácnosti
Otec:Kem Tin
Zamestnanie:pracovník na stavbe

VZDELANIE:

Škola:12. ročník strednej školy

MINULOSŤ:

Pai Chounova rodina pochádza z Kandal provincie, kde boli farmári. V roku 2003 sa presťahovali do Phnom Penhu (hl. mesto), lebo predali svoje ryžové pole, aby mohli zaplatiť za lieky a ošetrenia potrebné pre otca rodiny, ktorý ťažko ochorel. Po príchode do PP sa usadili v strede centra mesta, kde žili ďalší chudobní ľudia, pretože v meste nikoho nepoznali a nemali dostatok financií na zaplatenie lepšieho bývania. Otec rodiny začal pracovať ako predavač cukrovej trstiny, deti nechodili do školy a žobrali na uliciach, neskôr bola rodina schopná zarobiť nejaké peniaze a dovoliť deťom, aby začali navštevovať školu. V roku 2006 vláda vysťahovala všetkých chudobných obyvateľov mesta z centra, aby zem predala veľkým developerským spoločnostiam a začali stavbu mrakodrapov. Medzi vysťahovanými ľuďmi bola aj Pai Chounova rodina, ocitli sa na smetisku asi 20 km od mesta, bez prístupu k základným životným potrebám (bez elektriny, bez vody, bez kanalizácie a lekárskej starostlivosti, dokonca v okolí neboli ani žiadne školy). Toto bolo pre rodinu nesmierne ťažké obdobie. V dnešných časoch Pai Chounova rodina spolupracuje s jednou miestnou organizáciou, ktorá im umožňuje žiť na ich pôde. Tu Pai Chuonova rodina pestuje rôzne plodiny, chová hydinu a pomáha organizácii s rôznymi prácami.

Pai Choun má 5 súrodencov a jeho sestra Sreycheat je taktiež zapojená v programe. Pai Choun sa veľmi snaží rovnako ako jeho sestra dokázať, že je šikovný a múdry. Jeho snom je študovať na univerzite predaj a marketing. Je to veľmi milý, usmievavý a slušne vychovaný chlapec – na tvári mu vždy hrá úsmev a má veľmi rád svoju rodinu, kde sa cíti šťastný. Rovnako vie, že ak sa bude dobre učiť, pomôže svojej rodine, aby mali všetci lepší život a nikdy viac už nehladovali.

Vaša podpora umožní Pai Chounovi pokračovať v štúdiu na univerzite a zvýši mu šance na lepšiu budúcnosť.

Jún 2023

Pai Choun momentálne študuje v poslednom 12. ročníku strednej školy. V škole má kamarátov, s ktorými sa rád rozpráva cez prestávky, ale vo všeobecnosti je to tichý chalan, ktorý je niekedy rád sám a prestávky najradšej trávi čítaním si knihy alebo pripravovaním sa na ďalšiu hodinu. Jeho obľúbenými predmetmi v škole sú khmérčina a etika. Výsledky sa mu tento rok trocha zhoršili, pretože stresuje ohľadom záverečných skúšok, ktoré ho na konci roka čakajú. Po ich úspešnom zvládnutí by rád išiel študovať predaj a marketing na univerzitu. Preto sa poctivo pripravuje a študuje. Vo voľnom čase sa rád učí alebo bicykluje po okolí a pomáha rodine s domácimi prácami. Pai Choun je veľmi milý, priateľský, vždy usmiaty a pozitívne naladený chalan.


ADOPTOVAŤ KEM Pai Choun?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje