Späť na zoznam »

Keitumetse Sekhamane

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:Keitumetse Sekhamane
Rok narodenia:2011
Krajina:Lesotho

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Súrodencov Keitumetse a Mamokaro opustila ich matka v januári 2020 a nejde o prvý prípad, ako kedysi s ich staršou sestrou Khotsofalang, ktorá je tiež v detskom domove. Nechala deti so svojím otcom, ktorý je veľmi starý a nespôsobilý sa o deti starať. Starý otec nie je v dobrom zdravotnom stave; trpí hypertenziou a taktiež je alkoholik, slabý zrak, pokročilý vek. Pochádzajú z dediny Thifa v okrese Thaba Tseka. Obaja rodičia súrodencov sú neznámi. Starý otec z matkinej strany, s ktorým žili odmietal povedať akekoľvek informácie o rodičoch detí. Súrodenci, prišli do sirotinca bez rodných listov.


Status dieťaťa v domove: indoor

Prijatie do domova: 19.04.2021

Vývoj dieťaťa v domove:
Keď sa Keitumetse dostal do sirotinca, bol ochotný porozprávať sa s každým, kto s ním hovoril, vôbec neváhal. Je to veľmi otvorený. Bol veľmi nadšený, že sa môže stetnúť so svojou staršou sestrou. Vysvetlil, že skôr ako ich matka opustila, povedala, že majú ešte jednu sestru, ktorá žije v Maseru v sirotinci a že sa volá Khotsofalang. S Khotsofalang si hneď padli do oka. Khotsofalang ho uvítala v sirotinci, všetko mu ukázala a pomohla mu pripraviť veci na kúpel a vybaliť sa. Po zdravotnej stránke je v poriadku. Keitumetse podstúpi testovanie v škole aby sa vedelo, do ktorej triedy nastúpi.

18.07.2021
Keitumetse sa darí a po zdravotnej stránke je v poriadku. Nie je vôbec hanblivý, ako to zvyčajen býva, keď do centra príde nové dieťa. Je veľmi hravý, niekedy sa tak ponorí do hry, že zabudne aj na svoje povinnosti v centre a do školy. Hmeď si našiel kamarátov v škole a aj medzi deťmi v centre. Obľubuje futbal. V škole sa adaptoval veľmi dobre. So sestrou Alinou (Mamokaro) majú charakteristický tenký hlas.


10.6.2022

Keitumetse je jeden z našich štyroch študentov, ktorý bol odmenený na konci posledného školského roka za výborný školský prospech. Preto je to momentálne aj najmladší chlapec navštevujúci poobedné doučovania v sirotinci, kam sme sa ho rozhodli zaradiť práve vďaka jeho posledným výsledkom. Jeho angličtina je na pomerne dobrej úrovni, no občas mu robí problém použiť slovíčka prosím a ďakujem. No to nie je nič, čo by sa časom tento chlapec nezvládol naučiť. Odkedy máme v sirotinci nové bicykle, tak si ich pri každej možnej príležitosti snaží vypýtať, no keďže slovenský personál neovláda jeho rodný jazyk, sesotho, musí si vypýtať po anglicky. A dostane ich až keď si vypýta slušne a gramaticky správne. 
Svoje povinnosti v sirotinci si plní svedomite a vychovávateľkám neodvráva, čo svedčí o tom, že sa vie naučiť aj disciplíne.


ADOPTOVAŤ Keitumetse Sekhamane?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje