Späť na zoznam »

Henry Bahati Nyundo

Meno:Henry Bahati Nyundo
Rok narodenia:2010
Bývanie rodiny:Msabaha
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:1
Matka:Pauline Fikiri Lewa
Rok narodenia:1986
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:HIV+
Otec:Danson Baya Nyundo
Rok narodenia:1967
Zamestnanie:-
Poznámka:HIV+, nevidiaci

VZDELANIE:

Škola:St. Mary´s

MINULOSŤ:

Henry žije v kompletnej rodine, čo je v tejto oblasti výnimočné, no situácia v rodine je mimoriadne ťažká. Obidvaja rodičia sú HIV+ a otec je takmer nevidiaci. Celá starostlivosť o rodinu je na mame. Každý deň si hľadá príležitostné práce. Zárobok je však taký nízky, že nestačí ani na jedlo. Obaja rodičia sú veľmi slabí. Už niekoľko rokov berú liečbu ARV. Napriek tomu ich často trápia aj iné ochorenia. Otec sa o rodinu nemôže starať, práve naopak on vyžaduje starostlivosť. Kvôli HIV+ je rodina okolím stigmatizovaná a málokto im pomáha. Henry má ešte jedného brata, s ktorým mame veľmi pomáhajú. Henry namiesto hier sa vo voľnom čase stará o kozu a domácnosť. Do školy chodí rád v'daka Adopcii Dvojfarebného sveta mu bolo umožnené kvalitné vzdelanie. No aktuálne stratil svoju sponzorku. Chcete ho podporiť?

December 2022

Henry práve ukončil 5. ročník a nastupuje podľa nového školského systému v Keni do posledného ročníka základnej školy. Po šiestej triede nastúpi do strednej školy junior čo je 2. ročná príprava na strednú školu. Je rád že môže chodiť do školy. Zdravotne je v poriadku v rámci možností ochorenie. Je milý, slušný a usmievavý. Množstvo voľného času mu neostáva pretože jeho pomoc doma je nenahraditeľná. Pomáha a pracuje okolo domu ako sa len dá. Obaja rodičia sa tiež majú v rámci možností fajn. Lieky na HIV taktiež zodpovedne užívajú. Momentálne má Henry prázdniny a navštevuje doučovania.

Mama je stále mimo domova a berie hocijakú prácu akú môže.

Henry je nesmierne vďačný za pomoc a podporu ktorú dostával doteraz. No jeho slovenská sponzorka ho už ďalej nepodporuje. 

Jul 2022

Chlapec je zdravý, silný a rastie. Je disciplinovaný, pokorný a slušne vychovaný.  Henry je v piatom ročníku základnej školy a v triede sa mu darí. Býva s otcom a bratom. Stará sa o svojho slepého a chorého otca. Henry je ten, kto doma varí pre otca, brata a pre seba. Doma robí úplne všetko a zvláda to po škole a cez víkendy. Je to silný chalan. Ak treba zavedie aj s bratom svojho otca do nemocnice na vyšetrenia. Obaja rodičia pravidelne užívajú lieky na HIV a tak je ich zrdavotný stav Chvála Bohu v poriadku a liečba zaberá. 

Jeho mama robí príležitostné práce mimo domova a domov sa vracia len raz za mesiac.

Henry s otcom sú veľmi vďační za podporu.

 

September 2021

Henry tento rok nastúpil do štvrtého ročníku. V škole sa mu darí a navštevuje ju pravidelne. Lieky na HIV berie pravidelne a preto je bez komplikacií súvisiacich s HIV. Občas prichádza do centra si zahrať futbal. Rovnako rád si zahrá aj človeče nehnevaj sa.Tu túto hru volajú ludo. Doma sa situácia nezmenila. Otec je nevidiaci a všetok čas trávi doma. O okolie sa starajú Henry a súrodenci. Matka si chodieva hľadať prácu do okolia dediny. Rodičia tiež berú lieky pravidelne a zodpovedne.Rodina je veľmi vďačná za podporu.

 

Marec 2021

Chlapec je zdravý a rastie. Po dlhých pandemických prázdninách sa vrátil do školy. Do školy chodí rád, pretože tu má raňajky a obed. Stáva sa z neho neposedný chlapec, ktorý prestávky trávi hraním sa s kamarátmi. Cez víkendy pomáha doma s domácimi prácami jeho slepému otcovi.

Jeho matka dostala prácu v dedine a domov prichádza cez víkendy. Doma ostáva s deťmi jej otec. Sú veľmi vďačný za podporu

 

SEPTEMBER 2020

The boy is ten years old and he is growing up well. The boy is in primary grade three but now he is at home because of the corona pandemic until next year when the schools will resume and the boy will remain in the same grade. The boy is full time at home with his brother taking care of their blind father. The boy and his brother are always playing on their home compound, they don’t play far, and sometimes their friends come to their compound and play together. The boy and his brother are doing everything to their father when their mother is not around.

The parents are very thankful for the food support and also they are very grateful for the education support. The parents are HIV positive and they are using medicine regularly and they don’t have many healthy complications.

-----------------

Henry žije v kompletnej rodine, čo je v tejto oblasti výnimočné, no situácia v rodine je mimoriadne ťažká. Obidvaja rodičia sú HIV+ a otec je takmer nevidiaci. Celá starostlivosť o rodinu je na mame. Každý deň si hľadá príležitostné práce. Zárobok je však taký nízky, že nestačí ani na jedlo. Obaja rodičia sú veľmi slabí. Už niekoľko rokov berú liečbu ARV. Napriek tomu ich často trápia aj iné ochorenia. Otec sa o rodinu nemôže starať, práve naopak on vyžaduje starostlivosť. Kvôli HIV+ je rodina okolím stigmatizovaná a málokto im pomáha. Henry má ešte jedného brata, s ktorým mame veľmi pomáhajú. Henry namiesto hier sa vo voľnom čase stará o kozu a domácnosť. Do školy chodí rád, no často ju vymeškáva kvôli nezaplatenému školnému. Patrí medzi dobrých žiakov takmer vo všetkých predmetoch. Bol by ešte úspešnejší, keby chodil do školy pravidelne, čo však teraz nie je možné. Navyše, deti majú v škole 1-2 jedlá denne. Keď sú doma, často chodia spať hladné. Napriek veľmi ťažkej situácii v rodine Henrik aj jeho brat sú dobre vychovaní, sú slušní a pracovití.

NOVEMBER 2019

Henry  si vedie veľmi dobre.  Počas nasledujúcich dvoch mesiacov si bude užívať prázdniny a do školy sa vráti až začiatkom budúceho roka. Henry je obrovskou pomocou pre svojho otca. Jeho otec je nevidiaci a ak čokoľvek potrebuje, alebo potrebuje niekam ísť tak Henry ho vezme za ruku a odvedie ho kam potrebuje. Henry svojmu otcovi vždy ukazuje smer kam chce ísť. Občas dokonca vezme otca do nemocnice na zdravotnú prehliadku. Jeho mama stále pracuje, aby zabezpečila rodinu. Občas rodina dostane jedlo od členov miestnej cirkvi, pretože situácia v rodine je veľmi zlá. Henry a jeho rodina sú vďační za pomoc a podporu.


ADOPTOVAŤ Henry Bahati Nyundo?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje