Späť na zoznam »

Happy Kadzo Omari

Môžete prispieť sumou 25 EUR mesačne.

Meno:Happy Kadzo Omari
Dátum narodenia:10. marec 2009
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:štyria, jeden brat, tri sestry
Matka:Shallety Kahunda Kitsao
Rok narodenia:1984
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:slobodná matka
Otec:-
Dátum narodenia:-
Zamestnanie:-
Poznámka:-

VZDELANIE:

Škola:Milimani Tunda School - trieda škôlka

Informácie o dieťati a jeho rodine:

Matka Happy odišla od jej manžela pretože sa choval nezodpovedne k rodine. Neskôr sa oženil s ďalšou ženou. Matka Happy zostala sama s jej piatimi deťmi a momentálne nemá žiadnu podporu od bývalého manžela ani od svojej rodiny. Veľmi ťažko pracuje a je stále pripravená robiť každú príležitostnú prácu, ktorá prinesie financie na  jedlo pre rodinu. Robieva aj ťažké príležitostné práce ako napr. pomocného murára na stavbách. Nepodarí sa jej to však každý deň, lebo aj o takéto práce je veľký záujem a uprednostnení sú muži, pretože sú silnejší ako ženy. Zdravotný stav matky nie je momentálne veľmi dobrý, práve kvôli ťažkej práci, ktorú vykonáva. Kvôli nízkym príjmom si matka Happy nemôže dovoliť  súčasne platiť jedlo aj školské poplatky pre deti. Má veľké obavy z toho, že ak jej dcéry odídu zo školy môžu byť skoro tehotné a zničia si tak budúcnosť. Hoci má problém zabezpečiť jedlo pre rodinu, stale myslí na to ako zabezpečiť vzdelanie jej detí pretože verí, že vzdelanie je kľúčom k ich spokojnejšiemu životu.

Happy je dvojička svojej sestry Helen. Happy s Helen sú stále spolu  a takmer všetko robia spoločne. Happy je chudé dievčatko a tak trochu hanblivé. V škole je aktívna  a v triede patrí medzi najlepších žiakov, podobne ako jej sestra Helen. Jej  učiteľ ju má rád. Happy rada kreslí a počíta. Rada hrá hry s priateľmi. Doma pomáha jej matke zametať ich malý domček a s dalšími ľahkými prácami. Happy a jej súrodenci  musia robiť všetky domáce práce, pretože ich matka je kvôli práci stále preč z domu.

Zdravotný stav dieťaťa:  dobrý

DECEMBER 2017

Happy má 8 rokov, ukončila 2.ročník prípravky (KG) základnej školy, od januára 2018 bude pokračovať v 3.triede. Situácia v rodine sa veľmi nemení. O rodinu sa stará len mama. Berie akúkoľvek príležitostnú prácu aby uživila rodinu. Robieva hlavne na stavbách, čo je veľmi ťažká práca pre ženu a horko-ťažko zarobí na jedlo. Mama je povďačná za podporu sponzora. Bez nej by Happy nenavštevovala školu pravidelne.

 

ŠKOLSKÉ VÝSLEDKY  -  za školský rok 2017

2017      
Name  Happy Karembo Omar
School Msabaha Juniour  
Class 2    
       
  1st term 2nd term 3rd term
TOTAL A A A
Position      
       
SUBJECTS      
ENGLISH      
WRITING      
MATHEMATICS    
SOCIAL STUDIES    
CREATIVE, MUSIC, MUVEMENT  
READING      
SCIENCE      
COMPUTER    
KISWAHILI    
NUBERWORK    
CRE, IRE      

JÚN 2018

Školské výsledky 1.trimester 2018

Školský rok v Keni je identický s kalendárnym rokom. Trvá od januára do decembra. Je rozdelený na 3 trimestre (1st term, 2nd term, 3rd term). Po každom trimestri majú deti 1 mesiac prázdnin. V školách je bodový systém hodnotenia. Uvádza sa počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa aj pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (18/20 znamená, že dieťa je v triede na 18 mieste z 20 žiakov). Deti sú hodnotené po každom trimestri na základe testov z jednotlivých predmetov. Školský systém sa skladá z predškolskej výchovy – škôlka (KG,PP), súkromných a štátnych základných škôl (1st-8thclass), stredných škôl (4 ročníky) a vysokých škôl a univerzít.

1st term 2nd term 3rd term
A    
 -     

Happy je v 1 triede. Urobila prvé skúšky v tomto školskom roku. Podarilo sa jej získať A. Už má 9 rokov a začala pomáhať doma s praním, umývaním riadu. V škole sa jej darí. Jej matka sama postavila dom po dlhom čase šetrenia peňazí. Takže teraz majú aspoň kde bývať. Celá starostlivosť o rodinu ja na pleciach mamy. Peňazí majú veľmi málo, horko-ťažko vystačia na jedlo. Na školu už neostáva. Bez podpory sponzora si školu takéto rodiny často nemôžu dovoliť.