Späť na zoznam »

Faith Sidi Tabu

Môžete prispieť sumou 30 EUR mesačne.

Meno:Faith Sidi Tabu
Dátum narodenia:15.1.2008
Bývanie rodiny:Mabaha
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:2
Matka:Halima Katana Mzungu
Rok narodenia:1987
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:vdova
Otec:zomrel na rakovinu
Dátum narodenia:-
Zamestnanie:-
Poznámka:-

VZDELANIE:

Škola:Msabaha Junior

MINULOSŤ:

Matka Halima je vdova, ktorá sa stará o tri deti. Jej manžel zomrel v roku 2014 na rakovinu. Matka momentálne s deťmi býva u manželovej rodiny. Venuje sa menšiemu predaju zeleniny u nich doma. Peniaze, ktoré dokáže zarobiť, minie na jedlo, no častokrát to nepostačuje ani na dve jedlá denne a niekedy rodina chodí spať bez jedenia. Deti sú väčšinu času doma, pretože matka nie je schopná platiť za školské poplatky a ak sa aj podarí im do školy ísť, sťažujú sa na hlad a nedokážu sa sústrediť. Deti vždy plačú a sťažujú sa na hlad. Matka je veľmi zodpovedná a robí, čo môže, aby rodine jedlo zaobstarala. Je to však veľmi ťažké.V rodine jej zosnulého manžela je len jeden človek, ktorý jej pomôže s jedlom, ale to len výnimočne. Zosnulý manžel nechal mame Halime motorku, ktorú mohla predať, no zobral ju jeho brat a tak im neostalo nič. Faith je najstaršia v rodine. Pomáha matke úplne so všetkým v domácnosti a tiež s predajom zeleniny. Matka ju často nechá predávať samú, zatiaľ čo ona môže ísť do dediny a hľadať iné príležitostné práce. V škole je Faith veľmi šikovná, jej výsledky boli vždy nadpriemerné. Faith niekedy nechodí do školy aj celý mesiac z dôvodu nezaplatených školských poplatkov. Môžete to zmeniť ak sa rozhodnete podporiť ju. Cez náš program už sponzora mala, no stratila ho.

Faith je veľmi krásne a dobré dievča.

Vývoj Faith v projekte:

December 2022

Faith úspešne ukončila 8. ročník čiže úspešne ukončila základnú školu. Pred týždňom mala záverečné skúšky. Na výsledky záverečných skúšok čakáme, a podľa nich sa bude v Januári rozhodovať na akú strednú školu pôjde. Začali jej prázdniny a konečne si môže oddýchnuť od učenia. No samozrejme doma musí pomáhať jej mama sa teší že jej môže pomôcť viac ako keď sa pripravovala na skúšky. Je zdravá a plná energie. Vo voľnom čase počas prázdnin si urči nájde čas na stretnutie s kamarátmi, zábavu a pod. pred tým ako sa bude znova musieť učiť.

Dom ktorý bol vo výstavbe je už dokončený a veľmi sa z neho tešia. Mama je zdravá a snaží sa zarábať príležitostnou prácou v dedine.

Faith je vďačná na podporu a pomoc ktorú dostáva.

Jul 2022

Slečna je zdravá, v poriadku, už je veľká a plná sily. Teraz je v ôsmom a teda poslednom ročníku na základnej škole. Faith bude na konci roka robiť záverečné skúšky. Teraz sa veľmi snaží a učí aby ich urobila na čo najlepšie známky a mohla si vybrať čo najlepšiu strednú školu. Faith je pracovité dievča a v triede nadpriemerné.

Jej mama stavia dom, dokonca z kameňa a železných plechov na streche. To všetko vďaka pomoci členov Cirkvi, ide to mimo naše centrum. Dom má dve spálne a je stále vo výstavbe.

Mama aj Faith sú veľmi vďačné za podporu.

 

September 2021

Faith tento rok nastúpila do siedmej triedy. V škole sa jej darí a navštevuje ju pravidelne. Je zdravá a primerane rastie. Je to šikovné dievča ktoré doma pomáha so všetkým. Na dome sa im pomály rozpadá strecha a počas veľkých daždov im zateká. Na opravu však nemajú peniaze. Matka sa snaží zarobiť hľadaním príležitostných brigád v okolí dediny. Keď nie je doma Faith sa taktiež stará o mladších súrodencov. Sú veľmi vďačný za podporu.

Školské výsledky za 2 trimester 2021

Predmet   Exam 1 Exam 2  Exam 3
English language 54 56 76
Mathematic 59 68 69
Kiswahili 72 66 63
Science 46 68 60
S. studies 48 40 45
Súčet/max. bodov 500 279 278 313
Pozícia v triede 7 z 20 8 z 20 8 z 20

 

Marec 2021

Dievča je zdravé a rastie. Po dlhých pandemických prázdninách sa vrátila do školy. Tento rok je trochu iný, kvôli pandemí a preto chodí do tej istej triedy ako predtym. NIektoré triedy majú jeden trimester posunutý. Je veľmi zlatá a snaží sa doma pomáhať kde sa dá.  Cez víkendy sa stará o mladších súrodencov.

Mama si stale hladá práce v dedine ale v súčastnej dobe to . Sú veľmi vďačný za podporu

 

SEPTEMBER 2020 

The girl is twelve years old and she healthy ok. The girl is growing up nicely and well behaved. The girl is in primary grade six but now she is at home because of the corona pandemic until next year when the schools will resume and the girl will remain in the same grade. The girl is at home helping her mother selling in her local vegetable shop while her mother is doing some casual jobs in the village. Also the girl is taking care of her young siblings at home when her mother is not around. The young girl is grate help to her mother.

Her mother is healthy ok. She is doing casual job and the same time she has small vegetable shop at home which the girl is selling during this time of the pandemic. The business is not doing that well but it’s better than nothing. The mother and the girl are very grateful for the education support.

 

AUGUST 2019

Faith sa teší, že vďaka finančnej podpore bude môcť chodiť do školy pravidelne. Teraz si užíva prázdniny. Školský rok v Keni je rozdelený na 3 trimestre – I.-III., V.-VII., IX.-XI.. Prázdniny majú deti v apríli, auguste a v decembri. Presný dátum ukončenia jednotlivých trimestrov si školy určujú podľa ich potrieb. Po každom trimestri majú deti skúšky (testy), zvyčajne 3. Hodnotené sú počtom bodov a pozíciou v triede. Cez prázdniny deti mávajú aj doučovanie, ktoré je v niektorých školách povinné. Počas voľna deti chodia do nášho centra častejšie. Majú tam pripravený program, ako napríklad – kreslenie, čítanie kníh, PC lekcie, rôzne športové hry, rozprávky a filmy. Taktiež ich doučujeme, lebo väčšina detí nemá doma podmienky na prípravu do školy. Nemajú osvetlenie. Školu končievajú medzi 16-17 hod. a tu sa začína stmievať už po 18 hod. Takže sa snažíme cez prázdniny dobehnúť, čo zameškali. To, že deti vďaka podpore môžu chodiť do školy má aj iný veľmi dôležitý význam. V škole totiž majú cez školské poplatky zaplatené aj 1-2 jedlá denne. Často je to ich jediná strava. Preto sú deti aj ich rodiny veľmi vďačné za finančnú podporu sponzora.

290 500 58% 23/25

Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov

 

NOVEMBER 2019

Faith si vedie veľmi dobre.  Počas nasledujúcich dvoch mesiacov si bude užívať prázdniny a do školy sa vráti až začiatkom budúceho roka. Momentálne je doma a pomáha svojej mame. Faith vie ako pripraviť jedlo pre celú rodinu. Jej mama má malý biznis, v ktorom predáva donuty v dedine kde bývajú. Faith a jej mama sú vďačné za pomoc a podporu.

287

500

57%

21/25

Deti majú zvyčajne každý trimester 1-3 skúšky. Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov


ADOPTOVAŤ Faith Sidi Tabu?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje