Späť na zoznam »

Doris Kanze Edward

Môžete prispieť sumou 25 EUR mesačne.

Meno:Doris Kanze Edward
Dátum narodenia:18.11.2008
Bývanie rodiny:Kizingo
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:6
Matka:Mary Kache Mlewa
Rok narodenia:1980
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:nezamestnaná
Otec:Edward Karisa Jaa
Rok narodenia:1974
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:nezamestnaný

VZDELANIE:

Škola:Soyosoyo primary, 2. trieda

Doris má oboch rodičov, čo v tejto oblasti nebýva často. Rodičia však nemajú prácu. Snažia sa uživiť rodinu aspoň príležitostnými prácami. Príležitosti je však veľmi málo. Rodina žije “z rúk do úst”. Doris má 6 súrodencov. 

Mama berie akúkoľvek prácu, často veľmi ťažkú. Prejavilo sa to už na jej zdraví. Sťažuje sa na bolesti v hrudi. Rodina však nemá peniaze na lieky ani na lekárske vyšetrenie. Otec taktiež berie akúkoľvek prácu aby uživil veľkú rodinu, no nie vždy sa to darí. Peniaze stačia len na trochu jedla. Deti často chodia spať hladné. Do školy chodia len niektoré aj to len nepravidelne, keď je zaplatené školné.

Doris je mile dievčatko, má vela priateľov. Napriek nepravidelnej dochádzke dosahuje v škole pekné výsledky. V záverečných skúškach získala 574 bodov zo 700, čo je nadpriemer. V prípade, že bude navštevovať školu pravidelne, má veľkú šancu sa ešte zlepšiť. Z predmetov má rada swahilčinu, angličtinu, matematiku, kreslenie a čítanie. Rada skáče cez švihadlo a má rada rôzne športové hry.

School Soyosoyo    
Class G3    
       
  1st term 2nd term 3rd term
Total 560/700    
Position 16/28    

Dorris je v 3 triede na základnej škole. Urobila svoje prvé skúšky v tomto školskom roku. Podarilo sa jej získať 560 z 700. V tirede sa snaží získať najlepšie výsledky. Rodičia zistili, že dievča má problémy so sluchom. Potrebuje vyšetrenie, ktoré j tu drahé. Rodičia na to nemajú peniaze. Na to, že dievča nepočuje podiadne, má dobré výsledky v škole. Situácia v rodine sa nezmenila. Rodina je vďačná za podporu