Späť na zoznam »

Dinah Ahadi

Môžete prispieť sumou 25 EUR mesačne.

Meno:Dinah Ahadi
Dátum narodenia:21.7.2005
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:2 bratia
Matka:Brenda Mkaye Lugo
Rok narodenia:1981
Zamestnanie:nezamestnaná
Poznámka:slobodná matka
Otec:-
Dátum narodenia:-
Zamestnanie:-
Poznámka:-

VZDELANIE:

Škola:St. Mary`s school - class 6

MINULOSŤ:

Dinina mama bola vydatá za policajta, ktorý pracoval ďaleko od domova a chodil domov len zriedka. Ich vzťah nebol vôbec dobrý a chcela sa s ním rozviesť, no on to nechcel dopustiť. Keď prišiel domov, často ju bil. Rozhodla sa preto od neho utiecť. Keď ju aj s deťmi našiel, chcel ich zabiť nožom, ktorý mal pri sebe. Našťastie sa im podarilo ujsť k jej mame. Manžel bol taký nahnevaný, že podpálil celý dom aj s ich vecami a dokumentami a odišiel k svojej milenke. Brende nezostalo nič – žiadne oblečenie, oblečenie pre deti, posteľ, matrac, všetko bolo spálené. Bendera mala prácu, ako učiteľka v škôlke, ale teraz si nevie nájsť novú prácu, kvôli tomu, že všetky jej dokumenty a diplom sú spálené. Snaží sa nájsť aspoň príležitostné práce počas dňa, aby uživila deti a mohli chodiť do školy. Snažila sa nájsť podporu na miestnych úradoch, ale nikto jej nevedel dať žiadnu radu, ako postupovať. Bola aj na polícii, ale tí ju tiež poslali preč bez riešenia a podpory.

Rodinná anamnéza:

Denah žije so svojou mamou, babkou a súrodencami v malom hlinenom domčeku bez postelí. V škole sa deťom nazbieral veľký dlh, kvôli nedostatku peňazí a nezáujmu otca. Presvedčili sme, ale pani riaditeľku, aby ich vzala naspäť do školy a mama bude pomaličky splácať dlh. Tieto deti sú veľmi šikovné na to, aby ostali doma bez vzdelania. Dinah bola vždy svedkom, keď otec bil matku. Často musela aj s dvoma mladšími bratmi utekať z domu, aby sa zachránili. Vynechávala školu, keď sa o ňu mama bála alebo z dôsledku nedostatku peňazí.

Denah je veľmi šikovná, má takmer plynulú angličtinu a je cieľavedomá a snaživá. Stále sa snaží napredovať a keď nechodila do školy bola z toho veľmi smutná. Aj keď bola chorá, hovorila, že musí ísť do školy lebo by sadoma nudila. V triede je medzi najlepšími žiakmi. Je členkou školského zboru, čiže rada spieva a tancuje.Doma sa stará o mladších súrodencov a pomáha mame a starej mame s domácimi prácami, keď má čas,tak číta knihy z našej knižnice.

Zdravotný stav dieťaťa: dobrý

Škola: St. Mary`s school

Dosiahnuté vzdelanie: Ročník: 4

DECEMBER 2017

Denah má 12 rokov, ukončila 5.ročník základnej školy, od januára 2018 bude pokračovať v 6.triede základnej školy. Situácia v rodine sa veľmi nemení. O rodinu sa stará len mama a babka. Mama berie akúkoľvek príležitostnú prácu aby uživila rodinu. V minulosti pracovala v škôlke ako učiteľka. Manžel rodinu za dramatických okolností opustil.  Denah mame veľmi pomáha s domácimi prácami, hlavne cez prázdniny. Denah nemôže nenavštevovať školu pravidelne. Mama nevládze platiť školné. Ak deti nemajú zaplatené školské polatky, zo školy ich pošlu domov.

 

ŠKOLSKÉ VÝSLEDKY  -  za školský rok 2017

  2017    
Name  Dinna Ahadi  
School St. Mary's Catholic School
Class 5    
       
  1st term 2nd term 3rd term
TOTAL 289/500 305/500 319/500
Position 19 from25 13from24 10from21
       
SUBJECTS      
Mathematics    
English      
Kiswahili      
CRE/IRE      
Science/Social Sience  

JÚN 2018

Školské výsledky 1.trimester 2018

Školský rok v Keni je identický s kalendárnym rokom. Trvá od januára do decembra. Je rozdelený na 3 trimestre (1st term, 2nd term, 3rd term). Po každom trimestri majú deti 1 mesiac prázdnin. V školách je bodový systém hodnotenia. Uvádza sa počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa aj pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (18/20 znamená, že dieťa je v triede na 18 mieste z 20 žiakov). Deti sú hodnotené po každom trimestri na základe testov z jednotlivých predmetov. Školský systém sa skladá z predškolskej výchovy – škôlka (KG,PP), súkromných a štátnych základných škôl (1st-8thclass), stredných škôl (4 ročníky) a vysokých škôl a univerzít.

class 6

1st term 2nd term 3rd term
221/500    
8/14    

Denah je v 6 triede na základnej škole. V triede sa snaží ako len môže. Denah sa vyvija primerane k veku bez zdravotných komplikacií.Doma pomáha s prácov. Jej matka získala prácu ako učiteľka v miestnej základnej škole. Ale plat je veľmi nízky, keďže nemá papiere. Všetky jej papiere o štúdiu jej ex-manžel spálil. Výplata stačí len na jedlo. Matka je vďačná za Vašu podporu.