Späť na zoznam »

Chrisropher Safari Thoya

Meno:Chrisropher Safari Thoya
Dátum narodenia:15.12.2006
Bývanie rodiny:Msabaha
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:3
Matka:Constance Kache Fondo
Rok narodenia:1988
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:bolesti hrudníka
Otec:Onesmus Safari Athman
Rok narodenia:1981
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:veľmi ťažko pracuje

VZDELANIE:

Škola:Msabaha Primary School, 4. ročník

Christopher má oboch rodičov a troch súrodencov. Matka má dlhodobé problémy s bolesťou v hrudi a preto nie je schopná vykonávať fyzicky náročnú prácu. Navonok však vyzerá spokojne, no trpí veľkými bolesťami. Nemá na výber a vždy vezme akúkoľvek prácu, aby tak rodina mohla získať nejaké peniaze. Kvôli zdravotným problémom však matka väčšinou všetky zarobené peniaze utratí na doktorov a za lieky. Situácia v tejto rodine je zlá. Otec vykonáva príležitostné práce, snaží sa ako môže, no keďže v tejto oblasti je veľa ľudí v podobnej situácii, je veľmi náročné prácu získať. Všetko čo dokáže zarobiť je “z ruky do úsť”. Rodina verí, že vzdelanie je kľúčom k životu, no nie sú schopní platiť za školské výdavky a tak Christopher nechodí do školy pravidelne. Christopher má 12 rokov, je silný a aktívny. Má rád všetky druhy hier a športov, ktoré robí doma aj v škole. Jeho obľúbený šport je futbal. Jeho výsledky sú vždy nadpriemerné. Christopher je veľmi slušný a milý chlapec.

AUGUST 2019

Christopher sa teší, že vďaka finančnej podpore bude môcť chodiť do školy pravidelne. Teraz si užíva prázdniny. Školský rok v Keni je rozdelený na 3 trimestre – I.-III., V.-VII., IX.-XI.. Prázdniny majú deti v apríli, auguste a v decembri. Presný dátum ukončenia jednotlivých trimestrov si školy určujú podľa ich potrieb. Po každom trimestri majú deti skúšky (testy), zvyčajne 3. Hodnotené sú počtom bodov a pozíciou v triede. Cez prázdniny deti mávajú aj doučovanie, ktoré je v niektorých školách povinné. Počas voľna deti chodia do nášho centra častejšie. Majú tam pripravený program, ako napríklad – kreslenie, čítanie kníh, PC lekcie, rôzne športové hry, rozprávky a filmy. Taktiež ich doučujeme, lebo väčšina detí nemá doma podmienky na prípravu do školy. Nemajú osvetlenie. Školu končievajú medzi 16-17 hod. a tu sa začína stmievať už po 18 hod. Takže sa snažíme cez prázdniny dobehnúť, čo zameškali. To, že deti vďaka podpore môžu chodiť do školy má aj iný veľmi dôležitý význam. V škole totiž majú cez školské poplatky zaplatené aj 1-2 jedlá denne. Často je to ich jediná strava. Preto sú deti aj ich rodiny veľmi vďačné za finančnú podporu sponzora.

295 500 59% 24/74

Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov

NOVEMBER 2019

Christopher si vedie veľmi dobre.  Počas nasledujúcich dvoch mesiacov si bude užívať prázdniny a do školy sa vráti až začiatkom budúceho roka. Momentálne je Christopher doma a pomáha svojej mame v lokálnej reštaurácii. Christopher sa už naučil ako pripraviť niektoré jedlá. Christopher má veľmi rád futbal a je členom futbalového týmu v našom centre a aj členom futbalového týmu v dedine. Jeho mama má menšie problémy s dýchaním. Christopher a jeho rodina sú vďační za pomoc a podporu.

263

500

52%

39/78

Deti majú zvyčajne každý trimester 1-3 skúšky. Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov