Späť na zoznam »

Chrisropher Safari Thoya

Meno:Chrisropher Safari Thoya
Dátum narodenia:15.12.2006
Bývanie rodiny:Msabaha
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:3
Matka:Constance Kache Fondo
Rok narodenia:1988
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:bolesti hrudníka
Otec:Onesmus Safari Athman
Rok narodenia:1981
Zamestnanie:príležitostné práce
Poznámka:veľmi ťažko pracuje

VZDELANIE:

Škola:Msabaha Primary School, 4. ročník

Christopher má oboch rodičov a troch súrodencov. Matka má dlhodobé problémy s bolesťou v hrudi a preto nie je schopná vykonávať fyzicky náročnú prácu. Navonok však vyzerá spokojne, no trpí veľkými bolesťami. Nemá na výber a vždy vezme akúkoľvek prácu, aby tak rodina mohla získať nejaké peniaze. Kvôli zdravotným problémom však matka väčšinou všetky zarobené peniaze utratí na doktorov a za lieky. Situácia v tejto rodine je zlá. Otec vykonáva príležitostné práce, snaží sa ako môže, no keďže v tejto oblasti je veľa ľudí v podobnej situácii, je veľmi náročné prácu získať. Všetko čo dokáže zarobiť je “z ruky do úsť”. Rodina verí, že vzdelanie je kľúčom k životu, no nie sú schopní platiť za školské výdavky a tak Christopher nechodí do školy pravidelne. Christopher má 12 rokov, je silný a aktívny. Má rád všetky druhy hier a športov, ktoré robí doma aj v škole. Jeho obľúbený šport je futbal. Jeho výsledky sú vždy nadpriemerné. Christopher je veľmi slušný a milý chlapec.

AUGUST 2019

Christopher sa teší, že vďaka finančnej podpore bude môcť chodiť do školy pravidelne. Teraz si užíva prázdniny. Školský rok v Keni je rozdelený na 3 trimestre – I.-III., V.-VII., IX.-XI.. Prázdniny majú deti v apríli, auguste a v decembri. Presný dátum ukončenia jednotlivých trimestrov si školy určujú podľa ich potrieb. Po každom trimestri majú deti skúšky (testy), zvyčajne 3. Hodnotené sú počtom bodov a pozíciou v triede. Cez prázdniny deti mávajú aj doučovanie, ktoré je v niektorých školách povinné. Počas voľna deti chodia do nášho centra častejšie. Majú tam pripravený program, ako napríklad – kreslenie, čítanie kníh, PC lekcie, rôzne športové hry, rozprávky a filmy. Taktiež ich doučujeme, lebo väčšina detí nemá doma podmienky na prípravu do školy. Nemajú osvetlenie. Školu končievajú medzi 16-17 hod. a tu sa začína stmievať už po 18 hod. Takže sa snažíme cez prázdniny dobehnúť, čo zameškali. To, že deti vďaka podpore môžu chodiť do školy má aj iný veľmi dôležitý význam. V škole totiž majú cez školské poplatky zaplatené aj 1-2 jedlá denne. Často je to ich jediná strava. Preto sú deti aj ich rodiny veľmi vďačné za finančnú podporu sponzora.

295 500 59% 24/74

Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov

NOVEMBER 2019

Christopher si vedie veľmi dobre.  Počas nasledujúcich dvoch mesiacov si bude užívať prázdniny a do školy sa vráti až začiatkom budúceho roka. Momentálne je Christopher doma a pomáha svojej mame v lokálnej reštaurácii. Christopher sa už naučil ako pripraviť niektoré jedlá. Christopher má veľmi rád futbal a je členom futbalového týmu v našom centre a aj členom futbalového týmu v dedine. Jeho mama má menšie problémy s dýchaním. Christopher a jeho rodina sú vďační za pomoc a podporu.

263

500

52%

39/78

Deti majú zvyčajne každý trimester 1-3 skúšky. Za každú skúšku sa uvádza počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa % za daný trimester a pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (napríklad 17/19 znamená, že dieťa je v triede na 17 mieste z 19 žiakov


ADOPTOVAŤ Chrisropher Safari Thoya?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.



týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje