Späť na zoznam »

CHHON Sikron

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:CHHON Sikron
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Sangkat Preytom, Khan Kep, Kep city
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:4
Matka:PHIAV So Heng
Poznámka:Zomrela
Otec:MONG Try
Poznámka:Zomrel

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

O Sikrona a jeho starsiu sestru Srey Hen, ktora tiez prisla do nasho projektu, sa staral ich starsi brat s manzelkou. Deti su siroty, obe HIV pozitivne. Rodina je pomerne chudobna, navyse starsi brat ma uz i svoje vlastne dieta. Sikron skoncil druhu triedu zakladnej skoly. Vedomosti su na urovni prvej triedy. V projekte sa adaptoval ihned.

November 2017

Sikron úspešne zmaturoval, no s výberom školy sa moc neponáhľal. Odmietol ísť na Don Bosco School Sihanoukville, ako ostatné naše deti, no nenavrhol žiadnu alternatívu. Chcel sa stať policajtom, no neprijali ho, vraj je tam treba dať úplatok, niekoľko tisíc USD. Prešli prázdniny a Sikron nenastúpil na žiadnu školu. Trochu sme na neho zatlačili a nakoniec sa rozhodol, že sa u brata bude učiť za zlatníka. Brat býva v rovincii Kampot 2 hodiny od Sihanoukvile so ženou a dvoma malými deťmi. Darí sa im celkom dobre, bývaju v murovanom dome, na poschodí majú izby a na prízemí majú obchod so šperkami a krajčírstvo. Sikronova švagriná je krajčírka a so šitím jej pomáha Sikrovova sestra Srey Hen. Na  návšteve pôsobili súdržne aj napriek tomu, že Sikronov brat je pomerne mladý na hlavu rodiny. Sikron nás navštevovať moc nechodí a to aj napriak tomu, že sa zapozeral do našej Srey Onn. 

Máj 2017

Sikron veľmi rád hrá volejbal spolu s ostatnými chlapcami na projekte.

Do školy chodí pravidelne, naďalej si udržuje priemerné školské výsledky.

Voláme ho „Pustovník“, pretože nechcel bývať na farme, tak sa vrátil do tretieho domu k starším chlapcom, ale ani tam sa mu nepáči a chce bývať v druhom dome s mladšími chlapcami.

Sikron bol jedným z pár detí, ktoré navštívili výletnú loď Nautica, kde mal možnosť prehliadky všetkých osem poschodí celej lode, dokonca sa aj zoznámil s kapitánom, ktorý vysvetlil kritériá pre uchádzača o prácu na lodi. Sikronovi to rozšírilo obzory týkajúce sa pracovných možností a poskytlo skvelé zážitky. Kmhérsky nový rok strávil u svojich príbuzných. Keď sme boli počas týchto prázdnin s deťmi na výlete v meste KAP pri Kampote, bol za nami motorkou nás pozrieť. V budúcnosti by chcel vlastniť obchod poskytujúci tlačové služby.

 

November 2016

Sikron nechcel ísť do 12 ročníka, neskôr po rozhovore s vedením a slovenským logistom, si to rozmyslel a študuje 12 ročník. Jeho rodina tiež nepodporila jeho rozhodnutie nedokončiť školu. Momentálne žije na projekte, odišiel z farmy, odôvodnil to tým, že si nerozumie s chalanmi.  Rozhodol sa prestať s aikidom, nechce sa mu. Začal mať doučovanie z angličtiny pre začiatočníkov od pondelka do piatka na hodinu a dokončuje si počítačový kurz.

 

Jún 2016

            Sikron si klasicky aj tento pol rok zachoval svoju úroveň v študijných výsledkoch, od učenia sa síce nejde pretrhnúť, no dobre vie aký priemer mu stačí na to, aby pohodlne prešiel do ďalšieho ročníka. Má dobrý postreh a rýchlo sa učí, problémom je, ako pri väčšine detí v jeho veku (19), že mu chýba zanietenie a úraduje lenivosť. Výnimkou u neho začala byť v poslednom čase angličtina, ktorej sa občas venuje aj vo voľnom čase, čomu sa veľmi tešíme.

            Sikron bol spolu s dalšími 3 chlapcami nastavený na program nezávislosti a samostatnosti 1. decembra 2015 a musíme povedať, že chlapci zatiaľ vedia naozaj výborne hospodáriť s peniazmi, ktoré majú k dispozícii na jedlo každý mesiac, rovnako tak sa vzorovo starajú o čistotu v dome, pranie šiat, majú vždy čistú uniformu, rovnako tak prosperuje hydina a starajú sa o šalát či inú listovú zeleninu, ktorú je možno pestovať na hydroponickej báze. 

 

 

 


ADOPTOVAŤ CHHON Sikron?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje