Späť na zoznam »

CHEER Chong

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:CHEER Chong
Rok narodenia:2006
Bývanie rodiny:Oddar Meanchey
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:3
Poznámka:zomrela
Poznámka:zomrel

VZDELANIE:

Škola:HunSen Bunrany Phsar Daem Thkov High School, Phnom Penh, 12. ročník

MINULOSŤ:

Chong žil iba s babičkou a tetou a so svojím mladším bratom. Žil v dedine v pohraničnej oblasti s Thajskom. Jeho staršia sestra pracuje v Thajsku a zasiela občas finačnú podporu babičke, ktorá sa o dvoch chlapcov starala. Matka zomrela, keď mal 7 rokov. Otec zomrel, keď mal 2 roky a nepamätá si naňho. Celková finančná situácia rodiny nie je dobrá, pretože je zabezpečovaná babičkou s občasným príspevkom z Thajska od sestry Chonga. Chong v Phnom Penh nastúpi do školy v Januári 2023. Teraz má uzavretý školský rok ešte vo svojom pôvodnom bydlisku. Pravidelne však má výučbu s našou vychovávateľkou v HOF, ktorá potvrdzuje taktiež študijné predpoklady. V januári 2023 nastupuje do 12. triedy v Phnom Penh. Chong je motivovaný študovať. Má rád volejbal a kolektív detí, je spoločenský. Vaša podpora mu zabezpečí lepšie vzdelanie a budúcnosť.

Status dieťaťa v HOF: indoor
Prijatie do HOF: 26.11.2022

Marec 2023

Chong patrí medzi nové deti v House of Family. Potom, čo mu zomreli rodičia, žil spolu s babkou. Avšak ich finančná situácia bola zlá a býval ďaleko od nemocnice, čo mu bránilo v prístupe k potrebnej liečbe, preto sa rozhodli, že pre neho bude najlepšie, keď sa presťahuje do House of Family. 

Momentálne študuje v poslednom dvanástom ročníku strednej školy a má veľmi dobré študijné výsledky. Po jej úspešnom zvládnutí chce pokračovať na univerzitu. Chong sa stále rozhoduje, akým smerom sa bude jeho život uberať, ešte sa nerozhodol, čo by chcel ísť študovať. Momentálne sa sústredí len na úspešné ukončenie posledného ročníka strednej školy. 

Chong je slušný, úctivý, dobrý chlapec. Pôsobí skôr tichšie, no vždy má na tvári úsmev. Je taktiež spoločenský, rád trávi čas v kolektíve detí, hlavne pri športe. Vo voľnom čase rád hrá futbal spolu s ostatnými deťmi v House of Family, alebo aj iné športy, rád si číta a učí sa o histórii alebo o khmérskom jazyku. 


ADOPTOVAŤ CHEER Chong?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje