Späť na zoznam »

CHAN Dina

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:CHAN Dina
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Sangkat Onsachambok, Kro Kor District,Pursat Province
Krajina:Kambodža
Matka:Mey Ahd
Poznámka:zomrela (cca 2004)
Otec:Chan Nan
Poznámka:zomrel (cca 2006)

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Dina je úplná sirota. Žil v malom dome so svojou starou mamou. Jeho matka zomrela pred 5 rokmi a otec pred 3ma v dôsledku AIDS. Dina podstupuje liečbu, na ktorú dozeral homecare team v mieste jeho bydliska. Dina tiež navštevoval školu, podľa slov starej matky, chodil pravidelne, každý deň. Úlohy si však doma robil len občas. Školské výsledky nám nie sú známe. V domácnosti veľa nepomáhal, skôr bol pasívnym pozorovateľom udalostí v dome a jeho okolí. Priateľov mal len z rodiny.
Chlapec je poslušný, podľa slov jeho tety a starej matky, urobí všetko čo sa mu povie. Do HoF sa rozhodol ísť po rozhovore s tetou a starkou. Na otázky prečo by chcel zostať u nás neodpovedal. Skrýval sa za obe ženy a potláčal slzy.

Chlapec je rozhodnutý a uzrozumený s tým, že zostáva v HoF. Je tichší a submisívnejšej povahy. Zatiaľ skôr pasívny ako aktívny. V spoločnosti detí, je však otvorenejší a hľadá si priateľov. Má viditeľne strach z neznámej budúcnosti, ale vidieť, že je s týmto stavom zmierený.
Zatiaľ neboli zistené žiadne problémy so správaním, iba nedostatky tykajúce sa hygienických návykov.

November 2018

Dina je tichší ale sebavedomý mládenec. V chlapčenskej partii v domove na pol ceste, kde býva s ďalšími štyrmi chlapcami je submisívnejší, ale vážený za svoju spoľahlivosť a starostlivosť. Je vidno, že chalani držia spolu a navzájom si pomôžu v prípade núdze.  Chlapcov bol nedávno navštíviť starší kamarát, ktorý s nimi predtým býval u nás v projekte. Keďže to bol jeho jediný deň voľna mal v sebe pár pív a vybral sa kúpiť si ďalšie,  po chvíli ako sa nevracal Dina ako prvý prehlásil, že ho ide hľadať.  Našiel ho spať u suseda, čo tu nie je nič nezvyčajné a priniesol ho domov. Uložil ho do postele a prikryl, ráno ho potom zobudil do práce. Dina síce slovenskú posádku väčšinou ako prvý neosloví, ale keď sa s ním začnete rozprávať zistíte, že je to milý chlapec, ktorý má zmysel pre humor a rád žartuje. Teraz je v poslednom ročníku strednej školy a pred sebou má záverečné skúšky. V škole nepatrí medzi najlepších študentov, ale prihlásil sa na doučovanie z khmérskeho jazyka a matematiky a dúfame, že sa mu podarí úspešne zmaturovať.

 

 


ADOPTOVAŤ CHAN Dina?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje