Späť na zoznam »

Boitumelo Letsaba

Meno:Boitumelo Letsaba
Dátum narodenia:01.10.2008
Bývanie rodiny:Ha Mosethe, Berea
Krajina:Lesotho
Počet súrodencov:5
Matka:Tsepiso Letsaba
Dátum narodenia: -
Zamestnanie: -
Poznámka:žije v Južnej Afrike
Otec:neznámy
Dátum narodenia:-
Zamestnanie: -

VZDELANIE:

Škola:St. Cecilia Primary School

MINULOSŤ:

Boitumelo a jeho sestra bývali v dedine Ha Mosethe. Deti zostali opustené po tom, ako ich stará mama Bontle Letsaba od nich odišla. Ich matka Tsepiso Letsaba je už dlhý čas v Južnej Afrike a prešla už dlhá doba, odkedy bola naposledy doma. Komunita z dediny nahlásila prípad sociálnemu úradu hneď ako si uvedomili, že stará mama ich opustila. Boitumelo bol najatý na prácu susedom. Sociálna pracovníčka zistila, že Bophelo a Boitumelo majú ďalších súrodencov. 2 súrodenci sú umiestnení už roky v našom sirotinci. Boitumelo po niekoľkých mesiacoch v sirotinci potvrdil ďalších súrodencov. V súčasnosti máme 4 deti v sirotinci, 1 brat je už dospelý a ďalšie dieťa niekoľko mesačné je s matkou.

Biotumelo už má aj teraz v sebe potreby, aby zabezpečil rodinu. Vďaka Vašej pomoci by Boitumelo chodil na školu a s jeho dobrými výsledkami by sa vedel dostať na prestížnu školu. Vedel by získať potrebné financie, potrebné vzdelanie pre jeho život a rodinu. 

7.12.2022

Boitumelo je v poriadku a zdravý. Keď prišiel prvýkrát do sirotinca, celý deň plakal a hovoril, že na tomto mieste nechce zostať. Stále spomínal, že sa chce vrátiť domov, aby sa postaral o zvieratá a mohol zarobiť peniaze, aby sa vedel postarať o svoju mladšiu sestru. Sociálna pracovníčka s ním trávila v rozhovoroch veľa času a Boitumelo nakoniec porozumel tomu, prečo bude preňho lepšie, keď ostane v sirotinci. Bol šťastný, keď bol predstavený svojim ďalším súrodencom, ktorí už v sirotinci žili. Teraz rozumie aj tomu, prečo je dôležité chodiť do školy a snaží sa zo všetkých síl, aby mal v škole čo najlepšie výsledky. V škole sa mu počas 3/4 darilo dobre. Najlepšie výsledky dosahoval v anglickom jazyku, z čoho sa veľmi tešíme, pretože je to veľmi dôležitý predmet. Čakáme ešte na výsledky  4/4, pretože ich Boitumelo ešte nemal zapísané v jeho knižke. K výsledkom sa dostaneme až v januári. 

 

školské výsledky za rok 2022

G4        
2022
  I. II. III. IV.
English 28% 53% 68%  
Sesotho 36% 32% 64%  
Math 54% 36% 44%  
Creativity 48% 30% 69%  


 


 

28.05. 2023

Boitumelo sa má veľmi dobre a je v dobrej zdravotnej kondícii. Keď prišiel prvýkrát do sirotinca, stále plakal a s nikým sa nerozprával. Jediné slová, ktoré hovoril, boli o tom, že nechce žiť v sirotinci. Keď prešiel nejaký čas, začal sa tešiť tomu, že je v sirotinci, kde má veľa priateľov. Je to veľmi disciplinovaný chlapec a rešpektuje všetkých ľudí. Veľmi rád kŕmi prasiatka a ďalšie domáce zvieratá. Často pomáha dobrovoľníkom a vždy sa každému slušne pozdraví. Jeho školský výkon bol na začiatku zlý, čo bol dôsledok toho, že predtým nenavštevoval školu ale teraz sa mu veľmi zlepšili výsledky a každým dňom je lepší. Veľmi rád sa po škole doučuje v sirotinci. Má silnú vôľu učiť sa. Má rád futbal a je členom školského futbalového tímu.

 

Školské výsledky za rok 2022/2023 (G5)

   
  I. II.
   
English 37% 35%      
Sesotho 40% 68%      
Math 15% 20%      
Science 60  - 
   
Social learning 40 30
   
           

ADOPTOVAŤ Boitumelo Letsaba?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje