Späť na zoznam »

Amos Amani Patrick

Meno:Amos Amani Patrick
Dátum narodenia:20.3.2005
Bývanie rodiny:Msabaha Pendukiani
Krajina:Keňa
Počet súrodencov:9
Matka:Dama Kilumo Kisima
Rok narodenia:1977
Zamestnanie:príležitostné práce
Otec:Patrick Kilumo Kisima
Rok narodenia:1963
Zamestnanie:strážnik

VZDELANIE:

Škola:Mkaomoto Primary School, 4.ročník

MINULOSŤ:

Amosa vychovávajú obaja rodičia. Má 9 súrodencov. Uživiť rodinu, ktorá má 12 členov je nesmierne ťažké. Amosovi rodičia veľmi ťažko pracujú. Otec je nočný strážnik. Zarobí veľmi málo. Preto si cez deň hľadá ďalšie možnosti, ako zarobiť peniaze. Berie akúkoľvek príležitostnú prácu. Nie vždy sa mu to však podarí.
Amosova mama je taktiež závislá len na príležitostných prácach. Prácu hľadá v dedine, no ak nájde prácu aspoň na 2 dni v týždni, to je úspech. Rodina často nemá ani na jedlo. Prevažne mávajú len 1 jedlo denne – kukuričnú kašu alebo polievku. Ak je nedostatok jedla, Rodina uprednostní malé deti a starší idú často spať hladní. Peniaze na školské poplatky rodina nemá pre všetky deti, takže do školy chodia len niektorí.

Amos je dobre vychovaný. Má 12 rokov a chodí do 4.ročníka základnej školy. Patrí medzi priemerných žiakov. Na konci 3.ročníka dosiahol celkové hodnotenie 542 bodov zo 700. Amos má predpoklady byť lepším žiakom. Medzi priemerných patrí preto, lebo školu často vymeškáva kvôli nezaplateným školským poplatkom. Medzi jeko obľúbené predmety patria – Angličtina, Swahilčina, humanitné predmety ale aj matematika. Učitelia ho majú radi, lebo je veľmi usilovný. Rád športuje. Najradšej hrá futbal. 

JÚN 2018

Školské výsledky 1.trimester 2018

Školský rok v Keni je identický s kalendárnym rokom. Trvá od januára do decembra. Je rozdelený na 3 trimestre (1st term, 2nd term, 3rd term). Po každom trimestri majú deti 1 mesiac prázdnin. V školách je bodový systém hodnotenia. Uvádza sa počet bodov, ktoré dieťa dosiahlo a maximálny počet bodov, ktoré mohlo dosiahnuť. Uvádza sa aj pozícia dieťaťa z celkového počtu žiakov (18/20 znamená, že dieťa je v triede na 18 mieste z 20 žiakov). Deti sú hodnotené po každom trimestri na základe testov z jednotlivých predmetov. Školský systém sa skladá z predškolskej výchovy – škôlka (KG,PP), súkromných a štátnych základných škôl (1st-8thclass), stredných škôl (4 ročníky) a vysokých škôl a univerzít.

Class 4    
       
  1st term 2nd term 3rd term
Total 289/500    
Position 27/70    

Amos je v 4 triede na základnej škole. Urobil svoje prvé skúšky v tomto školskom roku. Podarilo sa mu získať 289 z 500 bodov. V škole sa mu darí. Vyvíja sa primerane k veku a bez dravoných komplikacií. Doma taktiež pomáha s prácou. Situácia v rodine sa nezmenila. Rodičia sú vďačný za podporu.


ADOPTOVAŤ Amos Amani Patrick?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.týmto poskytujem Občianskemu združeniu Dvojfarebný svet moje
vyššie uvedené osobné údaje za účelom ich ďalšieho spracovania,
pričom beriem na vedomie, že bližšie informácie ohľadne spracúvania
osobných údajov nájdem na stránke www.dvojfarebnýsvet.sk
v sekcii osobné údaje