Späť na zoznam »

Thabo MOSELLA

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:Thabo MOSELLA
Rok narodenia:2001
Bývanie rodiny:Katse
Krajina:Lesotho
Počet súrodencov:brat, sestra
Matka:Nthabiseng Mosella
Poznámka:odišla do JAR, viac na nevrátila
Otec:neznámy

VZDELANIE:

Škola:St. Cecilia Primary School

MINULOSŤ:

O rodine nevieme v podstate nič. Thabova matka odišla v decembri 2009 za prácou do JAR a už nevrátila. Deti išli na policajnú stanicu v Katse, odkiaľ ich previezli na policajnú stanicu v TY, kde matka vyrastala. Polícia odovzdala deti miestnej rodine, ktorá sa o ne starala niekoľko dní. Keďže však rodina má vlastné deti, požiadala políciu o kontakt na miestne sirotince. Následne nás polícia poprosila o pomoc a prevzatie detí do starostlivosti.

1.7. 2016  

Žiaľ, situácia s deťmi a ich matkou sa skomplikovala. Matka si ich vzala vlani v roku 2015 späť domov, v presvedčení že už sa o nich dokáže sama postarať. Deti sa však pravidelne vracali a žiadali náš domov o jedlo, pretože nemali čo jesť. Ak sa matka vytratí za prácou do JAR. Situácia sa vyhrotila v máji tohto roka. Thabo sa obajvoval v domove častejšie, chcel sa vrátiť späť, tvrdil, že nemajú čo jesť, nemajú potrebné veci do školy, niekedy nemajú ani len vodu, je im zima a žijú v zlých hygienických podmienkách. Mama sa objavila doma len zriedkakedy. Neskôr ho nasledoval aj starší brat QebeKulo. Požiadali sme socialny úrad v T.Y. aby deti opäť oficiálne zaradili do domova. Reitumetse nasledovala bratov ako posledná a do domova sa vrátila na presvečenie najstaršieho brata 17. júna, keď sa jej začali školské prázdniny. Žiaľ jej zdravotný stav bol veľmi kritický, bola veľmi chudá. Nemohla jesť pretože mala veľmi stiahnutý žalúdok ako trvdila niekoľko týždňov len veľmi málo jedla. Ich matka, v štvrtom mesiaci, sa objavila v domove koncom júna, pobudla v domove tri dni a žiadala, aby sme deti pustili domov, najmä Reitumetse. Deti sa s ňou nechceli ani len stretnúť. Presvedčili sme ju, že im nie je schopná zabezpečiť základné životné podmienky, a bude lepšie ak ostanú u nás. Sľúbila nám, že ich bude finančne podporovať.  

Thabo sa v domove opäť veľmi rýchlo adaptoval. Pôvodne sa držal spoločnosti Tumela Lebusu, spolužiaka, s ktorých sa pôvodne vracal cez víkendy do domova. Neskôr sa rýchlo skamrátil s Thabom R a Jomomdnes sa už opäť prejavuje aktívne, spolu s bratom si veľmi cenia našu pomoc a veľmi ochotne a húževnato pomáhajú, keď je potreba. Zdravotne je na tom dobre, Žiaľ základnú školu nedokončil. Snáď po zimných prázdninách sa veci urovnajú.  

 

20.12.2013

Thabo je naozajstné slniečko. Je extrovertnej povahy a veľmi obľúbený u všetkých detí. Vždy príde s nejakým šibalským nápadom, v ktorom mu dopomáha jeho najlepší kamarát Tumelo. Školu má veľmi rád a jeho výsledky boli tento rok veľmi dobré. Rád sa stará o zvieratká a svoj kúsok záhradky. S ostatnými deckami ho často zhliadnuť ako hrajú futbal pri kostole alebo bicyklujú v okolí Ha Buasono

1.6.2013

Thabovi sa v škole tento polrok nedarilo tak, ako si želal, hoci sa snažil. Spozorovali sme však veľké zlepšenie v angličtine. Thabo je však dobrý chlapec, stále veľký výmyselník s huncútskym úsmevom.  Keď niečo vymyslí, tak to stojí za to a zabáva sa na tom celý detský domov. Svoje nápady vie prezentovať veľmi oduševne a dôležito. Jeho najlepší kamarát je Tumello.

1. 11. 2012

Thabo je poriadne číslo. Jeho inteligencia a dôvtip dokážu občas prekvapiť. Jeho typický obraz je ako stojí na priedomí s potmehúdskym úsmevom, škrabe sa na hlave a vymýšla nové šibalstvá. Má veľa kamarátov a veľmi rád niečo stráca. Presun do vyššieho ročníka mu veľmi neprospel a tak sa ho učitelia rozhodli vrátiť do pôvodného ročníka. Tento štvrťrok bol opäť vo forme. Od januára postúpi do štvrtej triedy.

1.5.2012

Thabo je šikovný chlapec, v škole sa mu darí tak, že sa ho učitelia rozhodli presunúť do vyššieho ročníka. Väčšie problémy už má s precíznosťou a zodpovednosťou. Nerád perie a často stráca veci, vrátane topánok. Cez vianočné sviatky sa nečakane objavila jeho stratená matka, ktorá pracuje v Južnej Afrike a vzala ho i jeho súrodencov na prázdniny. Vrátila ich načas a v poriadku, strávila s deťmi aj pár dní v domove. Čakáme jej návrat na ďalšie prázdniny. Niekedy vo februári liezol Thabo po strome a spadol, narazil si kosť na ruke a pár týždňov mal ruku v dlahe. Inak je medzi chlapcami obľúbený, chce byť vojakom a najradšej nosí oblečené sako.


ADOPTOVAŤ Thabo MOSELLA?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.