Späť na zoznam »

RIM Tith Tha

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:RIM Tith Tha
Rok narodenia:2000
Bývanie rodiny:Phum Chheu Tep Khum Chheu Tong, District Krorko, Pursat Province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:1
Matka:RIM Kamsat
Poznámka:Zomrela v júli 2007 v dôsledku HIV/AIDS
Poznámka:Zomrel v júli 2004 v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Po smrti rodičov žil Tith Tha spolu so svojou nevlastnou sestrou u svojej starej mamy a nevlastného starého otca. Po smrti matky dali Bophu otestovať na HIV a keďže test vyšiel pozitívny, stará mama ju priniesla do HOFu. Tith Tha zostal žiť i naďalej s ňou. Neskôr sa však stará mama rozhodla zveriť do výchovy HOFu i Tith Thu, najmä kvôli väčšej šanci na lepšiu budúcnosť.
Rodina je veľmi chudobná, obaja starí rodičia sú vo vysokom veku, o chorú Bophu i Tith Thu sa nedokázali adekvátne starať. Obaja súrodenci majú k starej mame blízky vzťah.

September 2015

Tithovi sa podarilo ukoncit 5 rocnik na zakladnej skole s celkom dobrymi vysledkami i ked v porovnani s minulym rokom si viedol ovela lepsie.  Titha je vacsinou casu velmi nenapadny a nenarocny chlapec v domove, rad sportuje a hra sa s detmi, spieva alebo jednoducho sa len tak hojda na hojdacke a pozoruje dianie v domove. V poslednom obdobi sa velmi rad obijima, tuli a mazna – mozno,ze to je jeho prvy prejav puberty? Uvidime.  S Tithom nie su ziadne problemy a pravidelne sa zapaja do vsetkych aktivit v domove, vypomaha v kuchyni, s upratovanim a pravidelne sa zucastnuje kazdeho doucovania v domove. Po anglicky rozpravala len malicko, ale i tak sa neboji komunikovat so zahranicnymi dobrovolnikmi alebo slovenskymi zamestnancami. V auguste zacal chodit na hodiny gitary a pomalicky sa uci zakladne noty. Taktiez alsolvoval zaciatocnicky kurz na pocitace.  Titha je slniecko medzi detmi v domove - pretoze sa neustale usmieva a ma dobru naladu. Ohladne jeho planov do buducnosti- hoc ma este cas, vyjadril sa, ze by sa rad stal super sef kucharom alebo spevakom, pretoze ma spev velmi rad.

 

Apríl 2016

Tith Tha je náš velky šouman. Keď k nám príde návšteva deti si pripravia predstavenie. Tith Tha býva jeden z najaktívnejších – hrá na gitare, alebo ju nebojácne doprevádza svojím spevom. Rád tiež vystupuje v divadelných scénkach kde vie vždy prekvapiť a pobaviť svojími originálnymi kostýmami a hereckym talentom. Naposledy zo seba urobil tradičného muža s parochňou, klobúkom, gorálmi a slamenným košom plným vetiev. Má prirodzenú charizmu zabávača a nebojí sa byť pred obecenstvom. Hrá na gitare energicky a ide mu to naozaj dobre. Patri medzi nasich najlepsich ‘‘gitaristov‘‘.

Tith Tha je spoločenský chlapec, ktorý rád športuje (vzdy  ho najdete vonku na dvore s loptou). Je jemný, citlivejší a rád si príde po objatie. Je v kolektíve obľúbený a väčšinu času trávi obklopený svojími kamarátmi.

V škole mu to ide ozaj dobre, navstevuje 6 rocnik (zaver orveho skolskeho stupna, – od buduceho roka uz bude na druhom stupni). Patri k nasim najlepsim ziakom (je hned treti najlepsi). Je cieľavedomý a dosahuje vynikajúce výsledky – opat lepsie v porovnani s minulym rokom. Býva jeden z prvých, ktorý prichádza na doučovanie a bez dohovárania si sám poctivo robí domáce úlohy.

Tith Tha aj so svojou mladšou sestrou Bophou odcestoval na sviatky Kmérskeho Nového roku na vidiek na návšetvu rodiny.  


ADOPTOVAŤ RIM Tith Tha?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.