Späť na zoznam »

Rethabile Beleme

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:Rethabile Beleme
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Ha Thetsane
Krajina:Lesotho
Počet súrodencov:3
Matka:Mamohau Ernestina Beleme
Rok narodenia:1971
Otec:Hlalele Beleme
Rok narodenia:1955

VZDELANIE:

Škola:St.Cecilia primary school

MINULOSŤ:

Rethabile a jeho brat Tsoarelo boli u nás umiestnení na žiadosť Social Welfare, pretože sa nachádzali v zlej sociálno ekonomickej situácii. Obaja rodičia umreli a chlaci s malou sestrou po smrti matky zostali bez akejkoľvek opatery. Najstarší syn zabezpečil pohreb. Na ich situáciu upozornili Social Welfare ľudia z dediny. Najmladšiu sestru (4r.) umiestnili v domove v Mazinode. Chlapci dostávali príspevok 100 Maluti na jedného, čo ale nestačilo pokryť ani ich základné potreby. Preto Tsoarelo a jeho mladší brat zostávajú v SCO. Najstarší brat tento rok ukončí školskú dochádzku na pôvodnom mieste a zostáva pod dohľadom Social Welfare.

1.7.2015

Rethabile nás upozornil, že na krstnom liste je chybný dátum narodenia, ten správny je 1.2.1998. Podľa toho mal vo februári 17 rokov, i keď svojím rozvážnym a slušným správaním pôsobí staršie. Pokračuje v štúdiách na internátnej strednej škole, v druhom ročníku. Žiaľ tento polrok sa mu veľmi nedarilo, klesol z piatej pozície v triede až na pozíciu 35, jeho výsledky sú podpriemerné. Sľubuje zabrať v ďalšom polroku, aby mohol jedného dňa naplniť svoj sen – študovať na univerzite Maseru Polytechnics a stať sa inžinierom. Jeho najlepším kamarátom je spolužiak Kose, ale dobre vychádza z každým, je to nekonfliktný typ. Vo voľnom čase si rád zahrá futbal, dokonca sa zapojil do futbalového družstva na strednej škole. Keď príde raz za mesiac z internátu do sirotinca, je aktívny aj ako miništrant. Jeho ďalším koníčkom je hudba a spev (hip hop/rap), tento polrok sa s kamarátmi predstavili na našej Talent show a neskôr svojpomocne natáčali krátky amatérsky klip. 

 

1.1.2015

Rethabile sa za posledného pol roka veľmi vytiahol a je z neho poriadny chlapisko. Je to cieľavedomy chalan, na ktorého sa dá naozaj spoľahnúť. Je veľkým oblúbencom našeho farára, ktorému pomáha pri oltári na omšiach vždy keď sa vráti z internátnej školy. V škole sa mu prvý rok darilo, Rethabile postúpil do ďaľšieho ročníka a učitelia si ho chvália, že je vždy pripravený a veľmi slušný.

 

Jún 2014

Rethabile zacal prvy rok na srednej internatnej skole a rychlo sa aklimatizoval. Domov do sirotinca chodi raz za mesiac na vikend s dalsimi tromi detmi. Jeho polrocne vysledky dopadli pozitivne. Cez prazdniny odisiel na spevacky workshop do hlavneho mesta kde sa chalanom velmi pacilo. A prisiel ho navstivitaj starsi brat, ktory studuje na univerzite. Rethabile je naozaj spolahlivym mladym chlapcom a prikladom pre ostatnych.

 

20.12.2013

Rethabile je slušným a ctižiadostivým mladým mužom, z ktorého si môžu brať príklad aj ostatné deti. Je tichšej povahy, no má svoj okruh kamarátov, s ktorými trávi čas v záhrade alebo opravou bicyklov. V októbri písal záverečné skúšky, kde skončil ako najlepší v celom ročníku a v januári začína prvý ročník na strednej škole. Vianočné prázdniny strávi zo svojimi bratmi u príbuzných. 

 

1.4.2013

Rethabile je dobrý, tichý, nenápadný chlapec, ktorý si ľudí získa svojou pokorou a ochotou vždy a všade pomôcť. Je veľmi slušný a poslušný. Rád pracuje a najčastejšie ho vídať v spoločnosti nášho domovníka Tamae, ktorému pomáha so všetkým. V kolektíve detí z domova  a v škole je obľúbený. Keď vyrastie, chcel by byť sociálnym pracovníkom, aby mohol pomáhať ľuďom. Podľa krsného listu, ktorý nám doniesol jeho starší brat v marci, sme zistili, že sa narodil 1.2.1997.

1. 11. 2012

Rethabile si v SCO úplne zvykol, dokonca sa mu u nás páči. Rethabile nie je typ, ktorý na seba rád upútava pozornosť. Drží sa skôr v úzadí. Má svoj okruh priateľov, ktorý ho majú radi a rešpektujú ho. Je poriadkumilovný a poslušný. Rád robí veci správne, tak ako sa majú a to s najväčším kľudom a rozvahou. Táto jeho vlastnosť sa odráža aj na jeho školských výsledkoch. Tento mesiac sme sa rozhodli, že oslávime jeho i bratove narodeniny, keďže nemáme informácie o jeho dátume narodenia, ani veku. Veľmi sa tomu potešil. Dostal veľmi pekný klobúk, ktorý mu parádne pristane.  


ADOPTOVAŤ Rethabile Beleme?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.