Späť na zoznam »

OUN Sav

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:OUN Sav
Dátum narodenia:7.8.2011
Bývanie rodiny:Phum Preak Svay, Sangkat Steung Veng, Koh Kong province
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:3
Matka:OEUN Mom
Dátum narodenia:2.4.1980
Zamestnanie:žena v domácnosti
Poznámka:zomrela na AIDS v máji 2017
Otec:OUN Rittha
Dátum narodenia:10.2.1978
Zamestnanie:stavbár
Poznámka:HIV pozitívny

VZDELANIE:

Škola:Bez predchádzajúceho školského vzdelania

MINULOSŤ:

Otec je vo väzení na Koh Kongu za predávanie drog. Je HIV pozitívny. Matky nebrala ARV liečbu a v máji 2017 umrela na AIDS. Odvtedy žil Sav spolu s mladším bratom Darom v pagode. Sav a Dara majú ešte dvoch starších bratov. Najstarší, ročník 1999, mladší, ročník 2004. Obaja HIV negativni.

Status dieťaťa v HOF: indoor

Prijatie do HOF:   18.7.2017 

Vývoj dieťaťa v HOF:

Sav prišiel do HOF vo veku 6 rokov so svojim mladším bratom Darom, ktorý má 3 roky.

Prvé týždne trávil viac v nemocnci ako na projekte. Má tachykardiu a tuberkulózu, hepatopahiu. Je na prvej línií ARV liečby.

Počas prvého mesiaca sa Sav tváril, že mu nie je dopriané tak ako ostatným deťom. Často mal zamračený výraz tváre, ak sme mu čo i len chvíľku nevenovali pozornosť. Našťastie tento črt z tváre sa mu už po druhom mesiaci z tváre vytratila a je to spokojný a usmievavý chlapec. Rád sa hrá a veľmi si obľúbil slovenskú lekárku.

 

November 2017

Počas setpembra si Sav rozbil hlavu o kovovú hojdačku, takže si opäť na dva dni pripomenul nemocničné priestory. Po návrate do HOF musel dobehnúť všetko, čo zameškal a tak sa celé dni naháňal a jašil. Energie má na rozdávanie. Je usmievavý, má rád spoločnosť a veľmi sa teší pozornosti. Niekedy sa na nás aj zamračí, keď mu nevyhovieme. Napríklad keď nedostane cukrík. Vie sa nahnevať, zamračene odíde a už sa s nami nechce hrať. Na ďalší deň je to už zase náš usmiatý Sav, ktorý nám svojí úsmevom a hravosťou robí radosť. Často sa hrá na „krupeta“ (lekára). Chodí s fonendoskopom okolo krku alebo si niekedy dá na uši, pomaličky sa k nám priblíži a fonendoskop prilepí niekam na stred hrudníka.

Žiaľ o zubnú hygienu nikto u neho nedbal. Sav má pokazené zúbky ale našťastie sú to zatiaľ iba mliečne, ktoré sa už pýtajú von. Zdravotne je na tom Sav veľmi zle. Je často chorý. Berie veľmi veľa liekok a nerobí to dobre jeho pečeni.

Od novembra nastúpil do prvého ročníka na štátnu základnu školu San Sam Kosal. Veľa školy vymeškal, lebo dostal dengue horúčku.


ADOPTOVAŤ OUN Sav?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.