Späť na zoznam »

KHAV Keo Kea

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:KHAV Keo Kea
Rok narodenia:1999
Bývanie rodiny:Phum 2, Sangkat Chung Pre, Steung Hauv, Sihanoukville
Krajina:Kambodža
Matka:KHIEV Thi Ouk
Otec:KHARV Yann
Poznámka:Zomrel v dôsledku HIV/AIDS

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

Keo Kea priviedla do HOFu jeho matka, ktorá je sama HIV pozitívna a ekonomická situácia rodiny je veľmi zlá. Keo Kea bol podvyživený a slabý, matka bola na po kraji síl, dlhý čas strávila v nemocnici, nevedelo sa, či prežije.
Keď sa jej zdravotný stav zlepšil, prišla do HOFu s tým, že by si chcela vziať syna domov. HOF súhlasil s tým, že bude s Keo Keom pravidelne chodiť na kontroly. Nanešťasie na kontroly chodieval neskoro, lieky mu matka podávala nesprávne a s omeškaním, Keo Kea bol zanedbaný, špinavý a hladný. A tak HOF nástojil, že Keo Kea opäť zostane v HOFe. Keďže matka v tom čase nemala kde bývať, s návrhom súhlasila. Nesprávne podávnie resp. nepodávanie liekov nakoniec spôsobilo Keo Keovu rezistenciu voči vírusu, zlyhala prvá línia liečby. V najbližšom čase mu bude nasadená druhá línia liečby.
Keo Kea má matku veľmi rád, veľmi ťažko niesol odlúčenie. Pri jej odchode plakal, bol nahnevaný, s nikým sa nerozprával, bol zlostný. To sa opakuje vždy, keď ho príde z času na čas navštíviť.

Jul 2017

Keo Kea je velmi mily chlapec. Trochu s nim stale mava puberta a ma svoje nalady, ale je to v norme a da sa to zvladat. Vzdy ho to po case prejde. Stale si da zalezat na svojom vzhlade.

Najradsej zo vsertkeho Keo Kea hrava futbal. Kazdu volnu chvilu travi s ostatnymi chlapcami na dvore v HOFe hranim futbalu. Ak maju dalsi tim, tak chodia hravat cez vikend zapasy, comu sa Kao Kea velmi tesi a vzdy sa pyta, ci mozu ist cez vikend hrat. Je jeden z najlepsich hracov.

V skole sa o nieco zlepsil. Dosahuje vysledky okolo 60% dokonca aj cez 70%, ked sa mu zadari. V buducnosti by chcel byt taxikarom, pretoze rad soferuje. Tento rok si urobil vodicsky preukaz, ktory mu bude udeleny v septembri pri dovrseni 18. roku. Je sikovny a castokrat sa nam zda byt viac dospelejsi, ako ostatne deti v jeho veku. Rad komunikuje v anglictine, ale popritom nas aj rad uci khmercinu a smeje sa, ked nevieme vyslovit slovicka.

Prazdniny travil Keo Kea doma so svojou mamou. Vzdy sa k nej velmi tesi a rad sa pochvali, co sa u nas v HOFe deje, pripadne ak ma nejaky diplom/certifikat vzdy ho nesie ukazat mame. Je na to pravom pysny. Ma tam vela kamaratov, s ktorymi travi cas pri mori.

 

November 2017

KeoKea bezproblémov prešiel deviatym ročníkom. Prešiel na 61,78%. Pominulé roky boli jeho školské výsledky o trochu lepšie.

Osem dní pred Keokeaovimi devätnástimi narodeninami sa stal outdoorom a opustil brány HOF. Keokea teraz žije s mamou a nevlastným otcom blízko Sihanouku. Pokračuje v desiatom ročníku na štátnej škole v Sihanouku. Jeho životné podmienky sú v porovnaní veľmi náročné. Životné podmienky nie sú ideálne ale je vemi rád, že môže byť s rodinou. Na transport do školy dostal z adopčných peňazí bicykel. Tiež začal navštevovať hodiny angličtiny a počítačov. Po skončení strednej školy chce ísť na univerzitu do Phnom Penhu a študovať pedagogiku a angličtinu, aby sa mohol stať učiteom angličtiny vo svojej komunite v Sihanouku.

V novembri úspešne ukončil autoškolu. Má vodičský preukaz na osobné vozidlá, ktorý bol tiež zaplatený z adopčných peňazí.

 

 


ADOPTOVAŤ KHAV Keo Kea?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.