Späť na zoznam »

CHHON Sikron

Môžete prispieť sumou 20 EUR mesačne.

Meno:CHHON Sikron
Rok narodenia:1997
Bývanie rodiny:Sangkat Preytom, Khan Kep, Kep city
Krajina:Kambodža
Počet súrodencov:4
Matka:PHIAV So Heng
Poznámka:Zomrela
Otec:MONG Try
Poznámka:Zomrel

VZDELANIE:

MINULOSŤ:

O Sikrona a jeho starsiu sestru Srey Hen, ktora tiez prisla do nasho projektu, sa staral ich starsi brat s manzelkou. Deti su siroty, obe HIV pozitivne. Rodina je pomerne chudobna, navyse starsi brat ma uz i svoje vlastne dieta. Sikron skoncil druhu triedu zakladnej skoly. Vedomosti su na urovni prvej triedy. V projekte sa adaptoval ihned.

Máj 2017

Sikron veľmi rád hrá volejbal spolu s ostatnými chlapcami na projekte.

Do školy chodí pravidelne, naďalej si udržuje priemerné školské výsledky.

Voláme ho „Pustovník“, pretože nechcel bývať na farme, tak sa vrátil do tretieho domu k starším chlapcom, ale ani tam sa mu nepáči a chce bývať v druhom dome s mladšími chlapcami.

Sikron bol jedným z pár detí, ktoré navštívili výletnú loď Nautica, kde mal možnosť prehliadky všetkých osem poschodí celej lode, dokonca sa aj zoznámil s kapitánom, ktorý vysvetlil kritériá pre uchádzača o prácu na lodi. Sikronovi to rozšírilo obzory týkajúce sa pracovných možností a poskytlo skvelé zážitky. Kmhérsky nový rok strávil u svojich príbuzných. Keď sme boli počas týchto prázdnin s deťmi na výlete v meste KAP pri Kampote, bol za nami motorkou nás pozrieť. V budúcnosti by chcel vlastniť obchod poskytujúci tlačové služby.

 

November 2016

Sikron nechcel ísť do 12 ročníka, neskôr po rozhovore s vedením a slovenským logistom, si to rozmyslel a študuje 12 ročník. Jeho rodina tiež nepodporila jeho rozhodnutie nedokončiť školu. Momentálne žije na projekte, odišiel z farmy, odôvodnil to tým, že si nerozumie s chalanmi.  Rozhodol sa prestať s aikidom, nechce sa mu. Začal mať doučovanie z angličtiny pre začiatočníkov od pondelka do piatka na hodinu a dokončuje si počítačový kurz.

 

Jún 2016

            Sikron si klasicky aj tento pol rok zachoval svoju úroveň v študijných výsledkoch, od učenia sa síce nejde pretrhnúť, no dobre vie aký priemer mu stačí na to, aby pohodlne prešiel do ďalšieho ročníka. Má dobrý postreh a rýchlo sa učí, problémom je, ako pri väčšine detí v jeho veku (19), že mu chýba zanietenie a úraduje lenivosť. Výnimkou u neho začala byť v poslednom čase angličtina, ktorej sa občas venuje aj vo voľnom čase, čomu sa veľmi tešíme.

            Sikron bol spolu s dalšími 3 chlapcami nastavený na program nezávislosti a samostatnosti 1. decembra 2015 a musíme povedať, že chlapci zatiaľ vedia naozaj výborne hospodáriť s peniazmi, ktoré majú k dispozícii na jedlo každý mesiac, rovnako tak sa vzorovo starajú o čistotu v dome, pranie šiat, majú vždy čistú uniformu, rovnako tak prosperuje hydina a starajú sa o šalát či inú listovú zeleninu, ktorú je možno pestovať na hydroponickej báze. 

 

 

 


ADOPTOVAŤ CHHON Sikron?

Vyplňte kontaktný formulár a budeme Vás kontaktovať.V súlade so zákonom č. 428/2002. Z.z o ochrane osobných údajov
v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním
a uchovávaním nasledovných osobných údajov a informácií
Občianskym združením Dvojfarebný svet.